O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Toshkent xalqaro investitsiya forumi doirasida Yevropa Ittifoqining sanksiyalar bo‘yicha maxsus vakili Devid O'Sallivan boshchiligidagi delegatsiya bilan uchrashuv o‘tkazdi.
O‘zbekiston va YEI o‘rtasidagi, eng avvalo savdo-iqtisodiy sohadagi ko‘p qirrali sheriklikning turli jihatlari ko‘rib chiqildi.
Keyingi yillarda, shu jumladan YEIning «GSP+» preferensiyalar tizimi doirasida o‘zaro savdo hajmi, qo‘shma korxonalar va investitsiya loyihalari soni oshib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.

As part of the program of the Tashkent International Investment Forum, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with a delegation of the European Union headed by Special Envoy for Sanctions David O'Sullivan.
Various aspects of the multifaceted partnership between Uzbekistan and the EU, primarily in the trade and economic sphere, were considered.
The growth of mutual trade volumes observed in recent years, an increase in the number of joint ventures and investment projects implemented under the conditions of the EU preferential system "GSP+" were noted with satisfaction.