Мамлакатимизда хотин-қизларни эъзозлаш, уларнинг эзгу орзу-интилишларини қўллаб-қувватлаш ҳамда ўзининг иқтидори, изланувчанлиги, муҳим ғоя ва ташаббуслари, ибратли амалий ишлари ва эришган ютуқлари билан юртимиз ёшларига ўрнак бўлиб келаётган, ижтимоий-иқтисодий ҳаётимиздаги ўзгаришлар жараёнида фаол иштирок этиб, Ватанимиз равнақи йўлида бор куч-ғайрати, замонавий билим ва малакаси, маънавий-интеллектуал салоҳиятини намоён этаётган қизларимизни муносиб рағбатлантириш мақсадида:
1. Зулфия номидаги Давлат мукофоти комиссиясининг Қорақалпоғистон Республикаси, вилоятлар ва Тошкент шаҳрининг иқтидорли қизларини аъло хулқи, ноёб истеъдоди, зукколиги, ташаббускорлиги, ўқишдаги муваффақиятлари ҳамда таълим, фан, адабиёт, санъат, маданият, спорт соҳаларида ва жамоатчилик фаолиятида эришган алоҳида ютуқлари учун Зулфия номидаги Давлат мукофоти билан тақдирлаш тўғрисидаги таклифлари иловадаги рўйхатга мувофиқ маъқуллансин.
2. Зулфия номидаги Давлат мукофоти билан тақдирланганларга 8 март – Халқаро хотин-қизлар куни муносабати билан ўтказиладиган байрам тантаналарида совриндорлик дипломлари ва кўкрак нишонлари топширилсин.
3. Ўзбекистон Республикаси Иқтисодиёт ва молия вазирлиги Зулфия номидаги Давлат мукофоти совриндорларининг ҳар бирига базавий ҳисоблаш миқдорининг 50 баравари миқдорида пул мукофоти берилишини таъминласин.
4. Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси ҳузуридаги Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлиги, Ўзбекистон Миллий ахборот агентлиги, Ўзбекистон Миллий телерадиокомпанияси ва бошқа оммавий ахборот воситаларига Зулфия номидаги Давлат мукофоти соҳибаларининг ибратли фаолияти, уларнинг ноёб истеъдоди ва эришган ютуқларини кенг ёритиб бориш тавсия этилсин.
5. Мазкур қарорнинг бажарилишини назорат қилиш Ўзбекистон Республикасининг Бош вазири А.Арипов ва Ўзбекистон Республикаси Президенти Администрацияси раҳбари С.Умурзаков зиммасига юклансин.
Зулфия номидаги Давлат мукофоти билан тақдирланганлар
Р Ў Й Х А Т И
Ниетбаева Ҳурлиман Аманбай қизи - Қорақалпоқ давлат университетининг 3-босқич талабаси
Самандарова Барно Тозабой қизи - Қорақалпоғистон Республикаси Амударё туманидаги 35-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
Абдукаримова Феруза Улуғбек қизи - Юнус Ражабий номидаги Ўзбек миллий мусиқа санъати институтининг 4-босқич талабаси (Андижон вилояти)
Мухтархўжаева Дурдона Муталибжон қизи - Д.И.Менделеев номидаги Россия кимё-технология университетининг Тошкент шаҳридаги филиали 2-босқич талабаси (Андижон вилояти)
Аминова Нигинабону Бахриддиновна - Тошкент молия институтининг 2-босқич магистранти (Бухоро вилояти)
Ғайратова Гулзода Санъат қизи - Бухоро давлат университетининг 4-босқич талабаси
Анварбекова Чарос Анварбек қизи - Тошкент давлат аграр университетининг 1-босқич магистранти (Жиззах вилояти)
Шокирова Самира Салоҳиддин қизи - Жиззах вилояти Жиззах шаҳридаги 19-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
Суюнова Мадина Муҳиддин қизи - Қашқадарё вилояти Китоб туманидаги 1-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактаб-интернатининг 10-синф ўқувчиси
Тўраева Маъмура Ўрал қизи - Қашқадарё вилояти Нишон туманидаги 18-умумий ўрта таълим мактабининг ижодий-маданий масалалар бўйича тарғиботчиси
Жалолова Лобархон Суннатулло қизи - Навоий давлат педагогика институтининг 2-босқич талабаси
Рахматова Дилдора Исмат қизи - Навоий вилояти Кармана туманидаги спорт мактабининг бадиий гимнастика бўйича мураббийси
Абдулазизова Нигора Муҳаммаджон қизи - Наманган давлат университетининг 4-босқич талабаси
Мамажонова Мухлисахон Музаффар қизи - Ўзбекистон журналистика ва оммавий коммуникациялар университетининг 4-босқич талабаси (Наманган вилояти)
Худоёрова Фарангиз - Самарқанд вилояти Самарқанд шаҳридаги «Алишер Навоий» маҳалла фуқаролар йиғинидаги ёшлар етакчиси
Эргашова Бахора Сайфилло қизи - Ўзбекистон давлат жаҳон тиллари университетининг итальян тили таржима назарияси ва амалиёти кафедраси мудири (Самарқанд вилояти)
Абдуолимова Зарнигорхон Алишер қизи - Гулистон давлат университетининг 4-босқич талабаси
Обидова Ҳилола Илҳомжон қизи - Сирдарё вилояти Гулистон шаҳридаги «Бетон саноат» масъулияти чекланган жамияти бош директорининг ўринбосари
Илматова Рината Ринатовна - Термиз давлат педагогика институтининг 1-босқич магистранти
Мирзаева Садоқат Ҳусниддин қизи - Сурхондарё вилояти Шеробод туманидаги 50-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
Исомадинова Гўзал Захриддин қизи - Тошкeнт пeдиатрия тиббиёт институтининг 4-босқич талабаси (Тошкент вилояти)
Йўлдошева Наргиза Дастон қизи - Камолиддин Беҳзод номидаги Миллий рассомлик ва дизайн институтининг 4-босқич талабаси (Тошкент вилояти)
Жамолиддинова Нодирабегим Бахтиёржон қизи - Фарғона жамоат саломатлиги тиббиёт институтининг 4-босқич талабаси
Эргашева Нилуфархон Акрамжон қизи - Фарғона вилояти Марғилон шаҳридаги Эркин Воҳидов номидаги ижод мактабининг 11-синф ўқувчиси
Оллаёрова Севинчой Фарход қизи - Хоразм вилояти Хива шаҳридаги Президент мактабининг 11-синф ўқувчиси
Юсупова Индира Рустамовна - Урганч давлат университетининг 4-босқич талабаси
Абдуллаева Ширин Баходировна - Тошкент шаҳри Яшнобод туманидаги 152-умумий ўрта таълим мактабининг 11-синф ўқувчиси
Тулибоева Садоқат Акмурат қизи - Тошкент шаҳридаги 77-ихтисослаштирилган кўзи ожизлар мактаб-интернатининг 10-синф ўқувчиси

В целях оказания почтения женщинам нашей страны, поддержки их благих надежд и устремлений, достойного поощрения девушек, которые своим талантом, творческими исканиями, значимыми идеями и инициативами, образцовой деятельностью и достижениями являют пример для молодежи республики, активно участвуют в процессе преобразований социально-экономической жизни, проявляют свою силу и энергию, современные знания и навыки, духовно-интеллектуальный потенциал на пути процветания Родины:
1. Одобрить предложения Комиссии по Государственной премии имени Зульфии о присуждении одаренным девушкам из Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента за отличное поведение, уникальный талант, сметливость, инициативность, успехи в учебе, а также особые достижения
в области образования, науки, литературы, искусства, культуры, спорта и общественной деятельности Государственной премии имени Зульфии согласно прилагаемому списку.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Премьер-министра Республики Узбекистан А.Арипова и руководителя Администрации Президента Республики Узбекистан С.Умурзакова.
Ниетбаева Хурлиман Аманбай кизи - студентка 3-го курса Каракалпакского государственного университета
Самандарова Барно Тозабой кизи - ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 35 Амударьинского района Республики Каракалпакстан
Абдукаримова Феруза Улугбек кизи - студентка 4-го курса Узбекского национального института музыкального искусства имени Юнуса Раджаби (Андижанская область)
Мухтархужаева Дурдона Муталибжон кизи - студентка 2-го курса филиала Российского химико-технологического университета имени Д.И.Менделеева в городе Ташкенте (Андижанская область)
Аминова Нигинабону Бахриддиновна - магистрант 2-го курса Ташкентского финансового института (Бухарская область)
Гайратова Гулзода Санъат кизи - студентка 4-го курса Бухарского государственного университета
Анварбекова Чарос Анварбек кизи - магистрант 1-го курса Ташкентского государственного аграрного университета (Джизакская область)
Шокирова Самира Салохиддин кизи - ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 19 города Джизака Джизакской области
Суюнова Мадина Мухиддин кизи - ученица 10-го класса специализированной средней общеобразовательной школы-интерната № 1 Китабского района Кашкадарьинской области
Тураева Маъмура Урал кизи - пропагандист по культурно-творческим вопросам средней общеобразовательной школы № 18 Нишанского района Кашкадарьинской области
Жалолова Лобархон Суннатулло кизи - студентка 2-го курса Навоийского государственного педагогического института
Рахматова Дилдора Исмат кизи - тренер по художественной гимнастике спортивной школы Карманинского района Навоийской области
Абдулазизова Нигора Мухаммаджон кизи - студентка 4-го курса Наманганского государственного университета
Мамажонова Мухлисахон Музаффар кизи - студентка 4-го курса Университета журналистики и массовых коммуникаций Узбекистана (Наманганская область)
Худоёрова Фарангиз - лидер молодежи в сходе граждан махалли «Алишер Навоий» города Самарканда Самаркандской области
Эргашова Бахора Сайфилло кизи - заведующая кафедрой теории и практики перевода итальянского языка Узбекского государственного университета мировых языков (Самаркандская область)
Абдуолимова Зарнигорхон Алишер кизи - студентка 4-го курса Гулистанского государственного университета
Обидова Хилола Илхомжон кизи - заместитель генерального директора общества с ограниченной ответственностью «Бетон саноат» города Гулистана Сырдарьинской области
Илматова Рината Ринатовна - магистрант 1-го курса Термезского государственного педагогического института
Мирзаева Садокат Хусниддин кизи - ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 50 Шерабадского района Сурхандарьинской области
Исомадинова Гузал Захриддин кизи - студентка 4-го курса Ташкентского педиатрического медицинского института (Ташкентская область)
Йулдошева Наргиза Дастон кизи - студентка 4-го курса Национального института художеств и дизайна имени Камолиддина Бехзода (Ташкентская область)
Жамолиддинова Нодирабегим Бахтиёржон кизи - студентка 4-го курса Ферганского медицинского института общественного здоровья
Эргашева Нилуфархон Акрамжон кизи - ученица 11-го класса Творческой школы имени Эркина Вахидова города Маргилана Ферганской области
Оллаёрова Севинчой Фарход кизи - ученица 11-го класса Президентской школы в городе Хиве Хорезмской области
Юсупова Индира Рустамовна - студентка 4-го курса Ургенчского государственного университета
Абдуллаева Ширин Баходировна - ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 152 Яшнабадского района города Ташкента
Тулибоева Садокат Акмурат кизи - ученица 10-го класса специализированной школы-интерната для слепых № 77 города Ташкента