Qo‘shilmaslik harakati sammitining yalpi sessiyasi yakunlangach, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti delegatsiyalar va xalqaro tashkilotlar rahbarlari bilan qator uchrashuvlar o‘tkazdi.
Turkmaniston Prezidenti Serdar Berdimuhamedov bilan suhbatda savdo-iqtisodiy, transport-kommunikatsiya va energetika sohalarida qo‘shma loyihalarni ilgari surish masalalari muhokama qilindi.
Ras-al-Hayma amirligi amiri, BAA Oliy kengashi a’zosi shayx Saqr Al-Qosimiy bilan yetakchi kompaniyalarni yangi investitsiya loyihalarini shakllantirish va amalga oshirishga jalb qilish masalalari ko‘rib chiqildi.
BMT Bosh Assambleyasi 77-sessiyasi raisi Chaba Kyoryoshi bilan yetakchi xalqaro tashkilotning joriy yil sentyabr oyida o‘tadigan yalpi sessiyasining kun tartibidagi masalalar yuzasidan fikr almashildi.
Jahon turizm tashkiloti bosh kotibi Zurab Pololikashvili YUNVTO Bosh assambleyasining joriy yil 16-20-oktabr kunlari Samarqand shahrida o‘tadigan navbatdagi sessiyasiga tayyorgarlik ko‘rish va uni o‘tkazish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar to‘g‘risida axborot berdi.
Turizm sohasida kadrlar tayyorlash bo‘yicha qo‘shma dasturni amalga oshirish masalalari ham ko‘rib chiqildi.

At the end of the plenary session of the summit of the Non-Aligned Movement, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a number of meetings with heads of delegations and heads of international organizations.
In an interview with President of Turkmenistan Serdar Berdimuhamedov, issues of promoting joint projects in the trade, economic, transport, communication and energy sectors were discussed.
The issues of attracting leading companies to the formation and implementation of a new portfolio of joint investment projects were discussed with the Emir of the Emirate of Ras Al Khaimah, a member of the UAE Supreme Council, Sheikh Saud bin Saqr Al Qasimi.
An exchange of views took place with the Chairman of the 77th session of the UN General Assembly, Chaba Kereshi, on the agenda of the upcoming plenary session of the leading international organization in September this year.
The Secretary General of the World Tourism Organization Zurab Pololikashvili reported on the ongoing work on the preparation and holding of the regular session of the UNWTO General Assembly on October 16-20 this year in the city of Samarkand.
The issues of implementing a joint program for training personnel in the field of tourism were also considered.