O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 15-dekabr kuni Qatar Davlati Qonun ustuvorligini ta’minlash va korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha markazi Vasiylik kengashi raisi Ali Muhsin al-Marriy boshchiligidagi delegatsiyani qabul qildi.
Uchrashuv avvalida rais al-Marriy davlatimiz rahbariga Qatar Amiri Tamim bin Hamad Ol Soniyning salomi va eng ezgu tilaklarini yetkazdi.
O‘zbekiston bilan Qatar o‘rtasidagi ko‘p qirrali munosabatlar jadal rivojlanib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi. O‘zaro savdo va investitsiyalar hajmi ortmoqda, yirik qo‘shma loyihalar tayyorlanmoqda va amalga oshirilmoqda.
Bo‘lajak muhim xalqaro tadbir – Qatar Amiri tashabbusi bilan ta’sis etilgan “Korrupsiyaga qarshi kurashishda ulkan yutuqlar uchun” global mukofotini topshirish marosimini O‘zbekistonda o‘tkazishga tayyorgarlikning borishi ko‘rib chiqildi.
Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasida amaliy hamkorlikni yanada kengaytirish, tajriba almashish va qo‘shma ta’lim dasturlarini amalga oshirishdan ikki tomon ham manfaatdor ekani tasdiqlandi.

On December 15, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received a delegation of the State of Qatar headed by Chairman of the Board of Trustees of the Center for the Rule of Law and Anti-Corruption of this country Ali Muhsin al-Marri.
At the beginning of the meeting, Chairman Al-Marri conveyed to the Head of our state sincere greetings and best wishes from the Emir of Qatar Tamim bin Hamad Al Thani.
The dynamic development of Uzbek-Qatari multifaceted relations was noted with satisfaction. The volume of mutual trade and investments is growing, and major joint projects are being prepared and implemented.
The course of preparations for the upcoming important international event in Uzbekistan – the ceremony of awarding the global award "For Outstanding Achievements in the fight against Corruption", established on the initiative of the Emir of Qatar, was reviewed.
Mutual interest was confirmed in further expanding practical cooperation, exchanging experience and implementing joint educational programs in the field of combating corruption.