O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin tor doiradagi uchrashuvdan so‘ng muzokaralarni rasmiy delegatsiyalar a’zolari ishtirokida kengaytirilgan tarkibda davom ettirdilar.
Shavkat Mirziyoyev samimiy qabul va mehmondo‘stlik uchun minnatdorlik bildirib, mamlakatimiz o‘rtasidagi keng qamrovli strategik sheriklik va ittifoqchilikni rivojlantirishda misli ko‘rilmagan natijalarga erishilayotganini ta’kidladi.
Davlatimiz rahbari O‘zbekiston-Rossiya munosabatlarining barcha yo‘nalishlari bo‘yicha hamkorlik izchil kengayib borayotgani va salmoqli darajada yuksalayotganini katta mamnuniyat bilan qayd etdi.
Savdo-iqtisodiyot va investitsiya sohalaridagi aniq yo‘naltirilgan birgalikdagi faoliyat natijalari yuqori baholandi, ular sifat jihatidan o‘zgargani yuqori baholandi.
Sanoat kooperatsiyasini, eng avvalo, mashinasozlik, metallurgiya, energetika, qayta ishlash, to‘qimachilik, oziq-ovqat sanoati va boshqa tarmoqlarda kengaytirish bo‘yicha doimiy faoliyat yurituvchi qo‘shma guruh tuzilgan.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and President of the Russian Federation Vladimir Putin continued negotiations in an expanded format with the participation of members of official delegations after a meeting in a narrow format.
Shavkat Mirziyoyev, expressing deep gratitude for the warm welcome and hospitality, stressed the unprecedented breakthrough in the development of comprehensive strategic partnership and alliance between the countries.
The Head of our state noted with great satisfaction the consistent expansion and significant progress in all areas of Uzbek-Russian relations.
The results of purposeful joint activities in the trade, economic and investment spheres were highly appreciated, their qualitative change was emphasized.
A permanent joint group has been established to expand industrial cooperation, primarily in the fields of mechanical engineering, metallurgy, energy, processing, textile, food industry and other industries.
During the negotiations, a number of other agreements were reached aimed at strengthening cultural and humanitarian ties.