O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin tor doiradagi uchrashuvdan so‘ng muzokaralarni rasmiy delegatsiyalar a’zolari ishtirokida kengaytirilgan tarkibda davom ettirdilar.
Shavkat Mirziyoyev samimiy qabul va mehmondo‘stlik uchun minnatdorlik bildirib, mamlakatimiz o‘rtasidagi keng qamrovli strategik sheriklik va ittifoqchilikni rivojlantirishda misli ko‘rilmagan natijalarga erishilayotganini ta’kidladi.
Davlatimiz rahbari O‘zbekiston-Rossiya munosabatlarining barcha yo‘nalishlari bo‘yicha hamkorlik izchil kengayib borayotgani va salmoqli darajada yuksalayotganini katta mamnuniyat bilan qayd etdi.
Savdo-iqtisodiyot va investitsiya sohalaridagi aniq yo‘naltirilgan birgalikdagi faoliyat natijalari yuqori baholandi, ular sifat jihatidan o‘zgargani yuqori baholandi.
Sanoat kooperatsiyasini, eng avvalo, mashinasozlik, metallurgiya, energetika, qayta ishlash, to‘qimachilik, oziq-ovqat sanoati va boshqa tarmoqlarda kengaytirish bo‘yicha doimiy faoliyat yurituvchi qo‘shma guruh tuzilgan.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев и Президент Российской Федерации Владимир Путин после встречи в узком формате продолжили переговоры в расширенном составе с участием членов официальных делегаций.
Шавкат Мирзиёев, выразив глубокую признательность за теплый прием и гостеприимство, подчеркнул беспрецедентный рывок в развитии всеобъемлющего стратегического партнерства и союзничества между странами.
Глава нашего государства с большим удовлетворением отметил последовательное расширение и значительный прогресс по всем направлениям узбекско-российских отношений.
Высоко оценены результаты целенаправленной совместной деятельности в торгово-экономической и инвестиционной сферах, подчеркнуто их качественное изменение.
Создана постоянно действующая совместная группа по расширению промышленной кооперации, в первую очередь в сферах машиностроения, металлургии, энергетики, перерабатывающей, текстильной, пищевой промышленности и других отраслях.
В ходе переговоров достигнут целый ряд других договоренностей, направленных на укрепление культурно-гуманитарных связей.