Oliy darajadagi muzokaralar yakunlangach, ikki tomonlama hujjatlarni imzolash marosimi bo‘ldi.
Prezidentlar Shavkat Mirziyoyev va Ilhom Aliyev O‘zbekiston Respublikasi va Ozarbayjon Respublikasi o‘rtasida Oliy davlatlararo kengash tashkil etish to‘g‘risidagi shartnomani imzoladilar.
Bundan tashqari, tashrif doirasida davlatlar, hukumatlar va idoralar darajasida 15 ta hujjat qabul qilindi.
2023-2024 yillarda har tomonlama strategik sheriklikni chuqurlashtirish bo‘yicha “yo‘l xaritasi”, energetika sohasidagi hamkorlikni yanada chuqurlashtirish to‘g‘risida, yoshlarga oid siyosat va sport sohalaridagi hamkorlik to‘g‘risidagi bitimlar, Media sohasidagi hamkorlikni rivojlantirish bo‘yicha “yo‘l xaritasi” shular jumlasidan.
Bundan tashqari, Fuqarolarning vizasiz qatnovlari to‘g‘risidagi bitimga o‘zgartirish va qo‘shimchalar kiritildi, “Ye-permit” ruxsatnoma blanklarini elektron almashish axborot tizimini joriy qilish, oila va bolalarni muhofaza qilish, oziq-ovqat xavfsizligi borasida hamkorlik qilish bo‘yicha kelishuvlarga erishildi hamda Xavfsizlik kengashlari kotibiyatlari o‘rtasidagi, kiberxavfsizlik sohasidagi hamkorlik to‘g‘risida memorandumlar imzolandi.
Ushbu hujjatlar O‘zbekiston va Ozarbayjon o‘rtasidagi munosabatlarning bir qator istiqbolli yo‘nalishlarida amaliy hamkorlikni kengaytirishga xizmat qiladi.

At the end of the negotiations at the highest level, the signing ceremony of bilateral documents took place.
Presidents Shavkat Mirziyoyev and Ilham Aliyev signed an agreement on the establishment of the Supreme Interstate Council between the Republic of Uzbekistan and the Republic of Azerbaijan.
In addition, 15 documents were adopted during the visit at the level of states, governments and departments of the two countries.
These include the Roadmap for Deepening Comprehensive Strategic Partnership for 2023-2024, Agreements on further Deepening cooperation in the Energy Sector, on cooperation in the fields of youth policy and Sports, and the Roadmap for the Development of Cooperation in the Media Sphere.
In addition, additions and amendments have been made to the Agreement on Visa-free Travel of Citizens, agreements have been reached on cooperation in the field of the introduction of an information system for the electronic exchange of permit forms "E-permit", in the field of culture, in the field of family and child protection, in the field of food safety, and memorandums of cooperation have been signed between the secretariats of the Security Council, in the field of cybersecurity and others.
These documents will contribute to the deepening of practical cooperation in a number of promising areas of cooperation between Uzbekistan and Azerbaijan.