O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Rossiya Federatsiyasi Prezidenti Vladimir Putin bilan 24-iyul kuni bo‘lib o‘tgan telefon orqali muloqotida ikki tomonlama munosabatlar kun tartibidagi dolzarb masalalar muhokama qilindi.
Suhbat avvalida Rossiya yetakchisi davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sog‘lik, baxt-saodat, O‘zbekistonning barqaror taraqqiyoti va ravnaqi yo‘lidagi faoliyatida muvaffaqiyatlar tiladi.
Davlat rahbarlari o‘zaro manfaatli savdo-iqtisodiy va investitsiyaviy hamkorlikni yanada kengaytirish, tovar ayirboshlash sur’atini ta’minlash va sanoat kooperatsiyasi bo‘yicha muhim loyihalarni ilgari surish masalalarini muhokama qildilar.
Hududlararo darajadagi muloqot va almashinuvlarni samarali davom ettirish muhimligi ham qayd etildi.

During the July 24 telephone conversation between the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the President of the Russian Federation Vladimir Putin, topical issues of the bilateral agenda were discussed.
At the beginning of the conversation, the Russian leader cordially congratulated the head of our state on his birthday, sincerely wishing him good health, prosperity and success in state activities for the sake of sustainable development and prosperity of Uzbekistan.
The two heads of state discussed issues of further expansion of mutually beneficial trade, economic and investment cooperation, maintaining the dynamics of trade turnover and promoting significant industrial cooperation projects.
The importance of continuing fruitful contacts and exchanges at the interregional level was also noted.