O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev bilan telefon orqali muloqot qildi.
Qozog‘iston rahbari O‘zbekiston yetakchisini Prezident saylovidagi ishonchli g‘alabasi bilan dildan qutlab, unga yangi muvaffaqiyatlar, farovonlik va ravnaq tiladi.
O‘zbekiston-Qozog‘iston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlari oliy darajada erishilgan kelishuvlarga muvofiq izchil rivojlanib borayotgani alohida mamnuniyat bilan qayd etildi. O‘zaro savdo hajmi oshib bormoqda, muhim investitsiyaviy va gumanitar dasturlar amalga oshirilmoqda.
Savdo-iqtisodiy hamkorlik bo‘yicha qo‘shma loyihalarni yanada ilgari surishga alohida e’tibor qaratildi.
Xalqaro kun tartibi va mintaqaviy hamkorlikning dolzarb masalalari yuzasidan fikr almashildi. Bo‘lajak ikki va ko‘p tomonlama tadbirlar rejasi ham ko‘rib chiqildi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a telephone conversation with President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev.
The Head of Kazakhstan cordially congratulated the leader of Uzbekistan on his confident victory in the presidential elections, wishing further success, well-being and prosperity.
The progressive dynamics of the development of Uzbek-Kazakh relations of strategic partnership and alliance in accordance with the agreements reached at the highest level was noted with particular satisfaction. The volume of mutual trade is growing, important investment and humanitarian programs are being implemented.
Important attention is paid to the further promotion of joint projects of trade and economic cooperation.
The sides exchanged views on topical issues of the international agenda and regional cooperation. The schedule of upcoming bilateral and multilateral events was also considered.