O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Eron Islom Respublikasi Prezidenti Ibrohim Raisiyning taklifiga binoan 18-iyun kuni rasmiy tashrif bilan ushbu mamlakatda bo‘ladi.
Davlatimiz rahbari Tehron shahrida Eron Prezidenti Ibrohim Raisiy va Oliy diniy rahbari oyatulloh Sayid Ali Xomaneiy bilan uchrashuvlar o‘tkazishi rejalashtirilgan.
Muzokaralarda O‘zbekiston bilan Eron o‘rtasidagi ko‘p qirrali munosabatlarni hamda ustuvor yo‘nalishlardagi amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirishning dolzarb masalalari ko‘rib chiqiladi. Mintaqaviy kun tartibi yuzasidan fikr almashiladi.
Tashrif doirasida ikki mamlakat o‘rtasidagi o‘zaro manfaatli hamkorlikni rivojlantirishga qaratilgan qator hujjatlar imzolanishi ko‘zda tutilgan.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев по приглашению Президента Исламской Республики Иран Ибрахима Раиси 18 июня посетит эту страну с официальным визитом.
Программой пребывания в городе Тегеране предусмотрено проведение главой нашего государства встреч на высшем уровне – с Президентом Ирана Ибрахимом Раиси и Верховным духовным лидером страны аятоллой Сайидом Али Хаменеи.
В ходе переговоров будут рассмотрены актуальные вопросы дальнейшего развития узбекско-иранских многоплановых отношений и практического взаимодействия в приоритетных направлениях. Состоится обмен мнениями по региональной повестке.
В рамках визита планируется подписание двусторонних документов, направленных на расширение взаимовыгодного сотрудничества между Узбекистаном и Ираном.