Жорий йил 26-28 май кунлари Тошкентда заргарлик буюмлари, қимматбаҳо тошлар ва жиҳозларнинг биринчи халқаро «Uzbek Jewellery Fair-2023» кўргазмаси бўлиб ўтади.
«Uzbek Jewellery Fair-2023» Ўзбекистонда заргарлик буюмлари ишлаб чиқарувчилар, улгуржи ва чакана сотувчилар, агентлар, дистрибюторларга мўлжалланган биринчи ва ягона ихтисослаштирилган заргарлик буюмларининг кўргазмасидир.
Мазкур халқаро тадбирни ташкил этишдан кўзланган мақсад янги тармоқ ичидаги ва халқаро ўзаро манфаатли алоқаларни йўлга қўйиш, технологик янгиликлар ҳамда хорижий компаниялар муваффақиятлари билан яқиндан танишиш, заргарлик буюмлари дизайнининг энг оммабоп йўналишларини ўзлаштириш, маҳсулот сифати ва миқдорини оширишдан иборат.
Кўргазма доирасида Ўзбекистон Заргарлик саноати ассоциацияси томонидан мамлакатимиз заргарлик саноати ривожига қўшган ҳиссаси учун «Uzbekistan Jewellery Awards» мукофоти совриндорларини тақдирлаш маросими ҳам бўлиб ўтади.

В Узбекистане пройдет первая международная Ювелирная выставка «Uzbek Jewellery Fair-2023»
С 26 по 28 мая в Ташкенте пройдет первая премиальная международная выставка ювелирных изделий, драгоценных камней и оборудования «Uzbek Jewellery Fair-2023».
«Uzbek Jewellery Fair-2023» это первая и единственная специализированная ювелирная выставка, которая проходит в Узбекистане, ориентированная на производителей ювелирных изделий, представителей оптовой и розничной торговли, агентов, дистрибьюторов и так далее.
Целью проведения международной выставки является установление новых внутриотраслевых и международных взаимовыгодных связей, знакомство с технологическими новинками и достижениями иностранных компаний, освоение наиболее востребованных направлений в дизайне ювелирной продукции, повышение качества и количества выпускаемой продукции.
В рамках выставки состоится церемония вручения наград Ассоциацией ювелирной промышленности Узбекистана победителям «Uzbekistan Jewellery Awards» за вклад в формирования будущего ювелирной отрасли страны.