O‘zbekiston Prezidenti Rossiya bilan parlamentlararo hamkorlik samarali kechayotganini ta’kidladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 7-aprel kuni Rossiya Federatsiyasi Federal Majlisi Federatsiya Kengashi Raisi Valentina Matviyenko bilan o‘tkazgan telefon orqali muloqotda faol parlamentlararo almashinuvlarni davom ettirish va oliy darajadagi kelishuvlarni amalga oshirishda ishtirok etishning ahamiyati qayd etildi.
Suhbat avvalida davlatimiz rahbari Valentina Matviyenkoni tavallud kuni bilan samimiy qutlab, unga mustahkam sog‘lik va baxt-saodat tiladi.
Ikki mamlakat parlamentlari o‘rtasidagi, shu jumladan xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar doirasidagi sermahsul hamkorlik jadallashib borayotgani, O‘zbekiston-Rossiya do‘stlik va keng ko‘lamli strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlashga xizmat qilayotgani mamnuniyat bilan ta’kidlandi.

Президент Узбекистана отметил плодотворное межпарламентское сотрудничество с Россией
Важность продолжения активных межпарламентских обменов и участия в практической реализации договоренностей на высшем уровне была подчеркнута в ходе телефонного разговора Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с Председателем Совета Федерации Федерального Собрания Российской Федерации Валентиной Матвиенко, состоявшегося 7 апреля этого года.
В начале беседы глава нашего государства тепло поздравил Валентину Матвиенко с днем ее рождения, искренне пожелав крепкого здоровья и благополучия.
С удовлетворением отмечено набирающее обороты плодотворное сотрудничество между парламентами двух стран, в том числе в рамках международных и региональных организаций, способствующее дальнейшему укреплению узбекско-российских отношений дружбы и всеобъемлющего стратегического партнерства.