O‘zbekiston Prezidenti Rossiya bilan parlamentlararo hamkorlik samarali kechayotganini ta’kidladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 7-aprel kuni Rossiya Federatsiyasi Federal Majlisi Federatsiya Kengashi Raisi Valentina Matviyenko bilan o‘tkazgan telefon orqali muloqotda faol parlamentlararo almashinuvlarni davom ettirish va oliy darajadagi kelishuvlarni amalga oshirishda ishtirok etishning ahamiyati qayd etildi.
Suhbat avvalida davlatimiz rahbari Valentina Matviyenkoni tavallud kuni bilan samimiy qutlab, unga mustahkam sog‘lik va baxt-saodat tiladi.
Ikki mamlakat parlamentlari o‘rtasidagi, shu jumladan xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar doirasidagi sermahsul hamkorlik jadallashib borayotgani, O‘zbekiston-Rossiya do‘stlik va keng ko‘lamli strategik sheriklik munosabatlarini yanada mustahkamlashga xizmat qilayotgani mamnuniyat bilan ta’kidlandi.

The importance of continuing active inter-parliamentary exchanges and participation in the practical implementation of agreements at the highest level was emphasized during a telephone conversation between President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and Chairman of the Federation Council of the Federal Assembly of the Russian Federation Valentina Matvienko, held on April 7 this year.
At the beginning of the conversation, the head of our state warmly congratulated Valentina Matvienko on her birthday, sincerely wishing her good health and well-being.
The fruitful cooperation between the parliaments of the two countries, including within the framework of international and regional organizations, which contributes to the further strengthening of Uzbek-Russian friendship relations and comprehensive strategic partnership, was noted with satisfaction.