Тадбирда Хитойда таълим олаётган ва вақтинча бўлиб турган ватандошлар, Хитой илмий ва тадбиркор доира вакиллари, ақлий марказлар экспертлари ва журналистлар иштирок этди.
Иштирокчиларга Ўзбекистондаги бугунги ривожланиш жараёнлари, турли соҳаларда амалга оширилаётган кенг кўламли ислоҳотларнинг мазмун-моҳияти ҳамда Ўзбекистон-Хитой ҳамкорлигининг ҳолати ҳақида ахборот берилди.
Ватандошлар билан мулоқот давомида Конституцияга киритилаётган ўзгариш ва қўшимчалар, уларнинг юртимиз равнақи учун бўлган аҳамияти тушунтирилди. Ватандошлар жорий йил 30 апрель куни бўлиб ўтадиган Конституцияга ўзгартишлар бўйича референдумда фаол иштирок этишларини таъкидлашди.
Иштирокчилар эътиборига ўзбекистонлик ёш санъаткор, Зулфия мукофоти совриндори Ширин Абдуллаева ижросидаги куй-қўшиқлари ҳавола этилди.
Шунингдек, меҳмонларга ўзбек миллий таомлари улашилди.
Тадбир давомида мамлакатимиздаги «Яшил макон» миллий ташаббуси доирасида элчихона ҳовлисида дарахт экиш маросими ҳам ўтказилди.

В мероприятии приняли участие соотечественники, обучающиеся и временно пребывающие в Китае, представители китайского научного и предпринимательского круга, эксперты аналитических центров и журналисты.
Участники были проинформированы о текущих процессах развития в Узбекистане, сути масштабных реформ в различных областях и состоянии узбекско-китайского сотрудничества.
В ходе диалога с соотечественниками были разъяснены изменения и дополнения в Конституцию, их важность для процветания нашей страны. Соотечественники отметили свое активное участие в референдуме по внесению изменений в Конституцию, который состоится 30 апреля этого года.
Вниманию участников была представлена певица-автор песен в исполнении Ширин Абдуллаевой, молодой артистки из Узбекистана, лауреата премии Зульфии.
С гостями также поделились узбекской национальной кухней.
Во время мероприятия во дворе посольства также состоялась церемония посадки деревьев в рамках национальной инициативы "Зеленое пространство" в нашей стране.