O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Turkiyaga amaliy tashrifi yakunlandi.
Bugun Anqara shahrida O‘zbekiston Prezidenti raisligida Turkiy davlatlar tashkilotining navbatdan tashqari sammiti bo‘lib o‘tdi. Davlatimiz rahbari o‘z nutqida qator muhim tashabbuslarni ilgari surdi.
Vengriya Bosh vaziri Viktor Orban va Turkman xalqining milliy yetakchisi, Turkmaniston Xalq Maslahati Raisi Gurbanguli Berdimuhamedov bilan ham uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Sammit yakunlangach, Prezident Shavkat Mirziyoyevni Turkiya Prezidenti Rejep Tayyip Erdog‘an kuzatib qo‘ydi. Davlatimiz rahbari Toshkentga jo‘nab ketdi.

Визит Президента в Турцию завершился
Сегодня в Анкаре под председательством Президента Узбекистана состоялся внеочередной саммит Организации тюркских государств. Глава нашего государства в своем выступлении выдвинул ряд важных инициатив.
Состоялись также встречи с Премьер-министром Венгрии Виктором Орбаном и Национальным лидером туркменского народа, Председателем Халк Маслахаты Туркменистана Гурбангулы Бердымухамедовым.
По завершении саммита Президента Шавката Мирзиёева проводил Президент Турции Реджеп Таййип Эрдоган. Глава нашего государства отбыл в Ташкент.