O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 16-mart kuni Turkiy davlatlar tashkiloti navbatdan tashqari sammitining asosiy tadbirlari doirasida Vengriya Bosh vaziri Viktor Orban bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Uchrashuv avvalida davlatimiz rahbari Bosh vazir va do‘st venger xalqini milliy bayram – Vengriya inqilobi kuni bilan samimiy qutladi.
Ikki tomonlama strategik sheriklik munosabatlari va ko‘p qirrali hamkorlik jadal rivojlanib borayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.
Mamlakatlarimizning yetakchi kompaniyalari ishtirokidagi qo‘shma investitsiya loyihalarini qo‘llab-quvvatlash va tezlashtirish masalalari ko‘rib chiqildi.
To‘g‘ridan-to‘g‘ri aviaqatnovlarni yo‘lga qo‘yish hamda O‘zbekiston va Vengriya korxonalarining samarali kooperatsiyasi uchun ishlab chiqarish maydonini tashkil etishga alohida e’tibor qaratildi.

On March 16, as part of the program of the main day of the extraordinary summit of the Organization of Turkic States, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with Hungarian Prime Minister Viktor Orban.
At the beginning, the Head of our state sincerely congratulated the Prime Minister and the friendly people of Hungary on the national holiday - the Day of the Hungarian Revolution.
The dynamic development of bilateral relations of strategic partnership and multifaceted cooperation was noted with deep satisfaction.
Issues of support and acceleration of joint investment projects with the participation of leading companies of the two countries were considered.
Special attention is paid to the establishment of direct flights and the creation of a production site for effective cooperation between enterprises of Uzbekistan and Hungary.