O‘zbekiston Prezidenti XXR Raisi Si Szinpinni lavozimiga qayta saylangani bilan tabrikladi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Xitoy Xalq Respublikasi Raisi Si Szinpinga Butunxitoy xalq vakillari yig‘inining 14-chaqiriq birinchi sessiyasida oliy lavozimga qayta saylangani munosabati bilan tabrik yo‘lladi.
Davlatimiz rahbarining qutlovida so‘nggi yillarda Xitoy Si Szinpin rahbarligida barcha soha va tarmoqlarda misli ko‘rilmagan natijalarga erishgani, ilmiy-texnologik, innovatsion va ijtimoiy rivojlanishda ulkan yutuqlarni qo‘lga kiritgani alohida ta’kidlangan.
Xalqlarimiz o‘rtasidagi ko‘p asrlik do‘stlik rishtalari, siyosiy, savdo-iqtisodiy va madaniy-gumanitar sohalardagi aloqalarni mutlaqo yangi - har tomonlama strategik sheriklik darajasiga ko‘tarishga XXR Raisining qo‘shgan ulkan shaxsiy hissasi qayd etilgan.
Birgalikdagi sa’y-harakatlar bilan davlatlarimizning ko‘p qirrali hamkorligi bundan keyin ham xalqlarimiz manfaatlari yo‘lida jadal rivojlanib borishiga ishonch bildirilgan.
O‘zbekiston Prezidenti Si Szinpinga sihat-salomatlik, oilaviy baxt, mas’uliyatli davlatchilik faoliyatida ulkan zafarlar, do‘st Xitoy xalqiga esa tinchlik-osoyishtalik, bardavom ravnaq va farovonlik tiladi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev congratulated President of the People's Republic of China Xi Jinping on his re-election to the highest post at the first session of the National People's Congress of the 14th convocation.
The message of the head of our state emphasizes that in recent years, China, under the leadership of Xi Jinping, has achieved unprecedented results in all spheres and industries, colossal successes in scientific and technological, innovative and social development.
The great personal contribution of the President of the People's Republic of China in bringing Uzbek-Chinese relations based on centuries-old ties of friendship between our peoples, bilateral political, trade, economic, cultural and humanitarian cooperation to a completely new level of comprehensive strategic partnership is emphasized.
They expressed confidence that through joint efforts, the multifaceted interaction of our states will continue to develop dynamically for the benefit of our peoples.
The President of Uzbekistan wished Xi Jinping good health and family happiness, great success in responsible government activities, and peace and tranquility, long–lasting prosperity and well-being to the friendly people of China.