Президент Шавкат Мирзиёев жойларга чиққанда халқ ичига кириб, аҳоли турмуш даражасини яқиндан ўрганади. Турмуш даражаси эса, аввало, ички бозордаги маҳсулотларда, нарх-навода намоён бўлади.
Янги йил арафасида Қарши шаҳрида кўп қаватли савдо мажмуаси ишга тушган эди. Унда озиқ-овқат, маиший техника, хўжалик моллари дўконлари ва кўнгилочар масканлар жойлашган.
Бугун Президентимиз ушбу мажмуага ташриф буюриб, озиқ-овқат ва маиший техника дўконларини кириб кўрди. Маҳсулотларнинг сифати ва нархларига эътибор қаратди. Уларнинг аксарияти мамлакатимизда ишлаб чиқарилаётганини юқори баҳолади.
Харидорлар билан суҳбатда давлатимиз раҳбари озиқ-овқат маҳсулотларининг нархи ва хизматлар ҳақида уларнинг фикрлари билан қизиқди.

During his trips to the regions, President Shavkat Mirziyoyev always tries to communicate directly with people, to see firsthand the standard of living of the people. And an important indicator of the standard of living is the range of products and the state of prices in the domestic market.
On the eve of the new year, a multi-storey shopping complex with a supermarket, household appliances, household items and entertainment facilities opened in the city of Karshi.
The head of our state visited the complex today. He went into a supermarket and a home appliance store. I got acquainted with the quality and prices of products. I highly appreciated the fact that most of the products are produced in our country.
In a conversation with customers, the President asked their opinions on food prices and the quality of services.