Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 23 февраль куни икки томонлама Ҳукуматлараро комиссиянинг навбатдаги мажлиси доирасида мамлакатимизда бўлиб турган Покистон Ислом Республикаси молия вазири, комиссиянинг Покистон қисми раиси Исҳоқ Дорни қабул қилди.
Ўзаро манфаатли ҳамкорликни янада кенгайтириш, энг аввало, савдо, инвестиция ва транспорт соҳаларидаги лойиҳаларни амалга оширишнинг амалий жиҳатлари муҳокама қилинди.
Исҳоқ Дор учрашув имконияти учун Ўзбекистон етакчисига миннатдорлик билдириб, Покистон Бош вазири Шаҳбоз Шарифнинг саломи ва энг эзгу тилакларини етказди.
Учрашувда транзит ва преференциал савдо тўғрисида имзоланган муҳим битимларни амалга оширишга алоҳида эътибор қаратилди.
Бундан ташқари, ҳукуматлараро музокаралар кун тартиби доирасида иқтисодиётнинг турли тармоқларида аниқ кооперация лойиҳаларини илгари суриш муҳимлиги қайд этилди.
Давлатимиз раҳбари икки томонлама автомобиль қатновларини ривожлантириш ҳамда Марказий ва Жанубий Осиёни Афғонистон орқали боғлайдиган ва Покистон портларига олиб чиқадиган темир йўл қурилиши лойиҳасини жадаллаштириш зарурлигига алоҳида тўхталди.

On February 23, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Minister of Finance of the Islamic Republic of Pakistan, Chairman of the Pakistani part of the bilateral Intergovernmental Commission Ishaq Dar, who is in our country as part of the program of the next meeting of the commission.
Practical aspects of further expansion of mutually beneficial cooperation, primarily the implementation of projects in the field of trade, investment and transport, were discussed.
Ishaq Dar expressed deep gratitude to the leader of Uzbekistan for the opportunity to hold the meeting and conveyed greetings and good wishes of Pakistani Prime Minister Shahbaz Sharif.
At the meeting, special attention was paid to the practical implementation of the signed important agreements on transit and preferential trade.
In addition, the importance of promoting specific cooperation projects in various sectors of the economy within the framework of the intergovernmental negotiations agenda was noted.
The Head of our state separately dwelt on the need to develop road communication and accelerate the construction of a railway connecting Central and South Asia through Afghanistan with access to the ports of Pakistan.