Ўзбекистон Президентининг Мисрга ташрифи якунланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёевнинг Мисрга икки кунлик расмий ташрифи самарали бўлди.
Ташрифнинг иккинчи кунида Президент Абдулфаттоҳ ас-Сиси билан музокаралар бўлиб ўтди. Уларнинг якунида давлат раҳбарлари Қўшма баёнот қабул қилдилар, икки мамлакат вазирлик ва идоралари ўртасида ҳужжатлар имзоланди.
Президентлар оммавий ахборот воситалари вакиллари учун баёнот бердилар.
Ташриф дастуридаги тадбирлар якунлангач, Қоҳира аэропортида олий мартабали меҳмонни Миср савдо ва саноат вазири Аҳмад Солиҳ ва бошқа расмий шахслар кузатиб қўйди. Давлатимиз раҳбари Тошкентга жўнаб кетди.

The two-day visit of the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev to Egypt was fruitful.
On the second day of the visit program, talks were held with President Abdel Fattah El-Sisi. Following their results, the heads of state adopted a joint statement, documents were signed between the ministries and departments of the two countries.
The Presidents made statements to representatives of the media.
At the end of the visit, the Minister of Trade and Industry of Egypt Ahmed Saleh and other officials conducted the high-ranking guest at the Cairo airport. The head of our state flew to Tashkent.