Ўзбекистон Президенти расмий ташриф билан Мисрда бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Миср Араб Республикаси Президенти Абдулфаттоҳ Ас-Сисининг таклифига биноан 20-21 февраль кунлари расмий ташриф билан ушбу мамлакатда бўлади.
Олий даражадаги музокаралар кун тартибидан Ўзбекистон-Миср муносабатларини янада мустаҳкамлаш масалаларининг кенг доираси ўрин олган.
Сиёсий, савдо-иқтисодий, маданий-гуманитар ва таълим соҳаларида ҳамкорликни ривожлантириш истиқболларига алоҳида эътибор қаратилади. Халқаро ва минтақавий аҳамиятга молик масалалар юзасидан фикр алмашилади.
Саммит якунида Қўшма баёнот қабул қилиниши ва қатор икки томонлама ҳужжатлар имзоланиши кўзда тутилган.
Ташриф доирасида Ўзбекистон раҳбари Мисрнинг етакчи компаниялари раҳбарлари ва ишбилармон доиралари вакиллари билан учрашув ўтказади.

Президент Узбекистана посетит Египет с официальным визитом
По приглашению Президента Арабской Республики Египет Абдельфаттаха ас-Сиси Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 20-21 февраля посетит эту страну с официальным визитом.
В повестку дня переговоров на высшем уровне включен весь комплекс вопросов дальнейшего укрепления узбекско-египетских отношений.
Особое внимание будет уделено перспективам развития сотрудничества в политической, торгово-экономической, культурно-гуманитарной и образовательной сферах. Состоится обмен мнениями по международной и региональной повестке.
По итогам саммита предусматривается принятие Совместного заявления и подписание ряда двусторонних документов.
В рамках программы визита глава Узбекистана проведет встречу с руководителями ведущих египетских компаний и представителями бизнес-кругов.