Давлатимиз раҳбари Тошкент шаҳрининг Сергели туманидаги Эзгулик маҳалласида бўлиб, аҳоли ҳаёти билан танишди.
Бу ерда 26 та кўп қаватли уй бор, 6 мингдан зиёд аҳоли яшайди.
Президентимиз маҳалла вакилларидан ҳол-аҳвол сўради. Нуронийлар ўтган совуқ кунларда халқимизнинг ва давлат идоралари хизматчиларининг бирлиги билан қийинчилик ортда қолдирилганини айтишди. Энергетика ва коммунал хизматлар 24 соат давомида ишлаган, тезкор чоралар кўриб борилган. Хусусан, маҳалладаги трансформатор ҳам янгиланган.
- Бу бизга сабоқ бўлиши керак. Энергетикада 3-4 карра кўпроқ захира яратишимиз зарур. Шунинг учун қайта тикланувчи энергетикани ривожлантиришга эътибор беряпмиз. У - муқобил, ишончли ва экологик тоза, - деди давлатимиз раҳбари.
Маҳаллалардаги устувор вазифа аҳоли бандлиги ва ёшлар тарбияси экани таъкидланди. Шу боис ҳам бу йил юртимизда “Инсонга эътибор ва сифатли таълим йили” деб эълон қилинди. Ўқувчилар мактабда иккита хорижий тил ва битта касб ўрганиб чиқиши учун шароит яратилмоқда. Халқимиз бу ҳаракатни қўллаб-қувватламоқда.

Президент побеседовал с жителями махалли
Глава государства посетил махаллю Эзгулик Сергелийского района города Ташкента и ознакомился с жизнью населения.
В этой махалле расположено 26 многоквартирных домов, проживает более 6 тысяч человек.
Президент побеседовал с жителями махалли. Представители старшего поколения отметили, что благодаря единству народа и служащих государственных органов трудности, возникшие в дни холодов, удалось преодолеть. Энергетики и коммунальные службы работали круглосуточно, принимались оперативные меры по устранению аварийных ситуаций. В частности, был обновлен трансформатор в махалле.
- Это должно стать для нас уроком. Нам необходимо иметь в 3-4 раза больше запасов энергии. Поэтому мы уделяем внимание развитию возобновляемой энергетики. Это надежная и экологичная альтернатива, - сказал глава нашего государства.
Отмечалось, что приоритетное внимание в махалле должно уделяться занятости населения и воспитанию молодежи. Именно поэтому текущий год в нашей стране объявлен Годом заботы о человеке и качественного образования. Создаются условия для того, чтобы учащиеся после выпуска из школ знали два иностранных языка и одну профессию. Наш народ поддерживает эту инициативу.
Представители старшего поколения прочитали дуа, пожелав мира и процветания нашей стране, благополучия народу.