Давлатимиз раҳбари ҳар доим маҳсулот чиқаришдан олдин бозорини топиш, жаҳон брендларини олиб келиш зарурлигини таъкидлайди. Хорижий инвесторлар учун яратилаётган қулай ишбилармонлик муҳити натижасида Наманган вилоятида “Waikiki”, “Baldessarini”, “ZARA” каби брендлар остида кийимлар ишлаб чиқарилмоқда.
Яқинда очилган “Fazman tekstil”да ҳам иш шундан бошланди - Германиянинг дунёга машҳур “Digel” ва "Carl Gross" брендлари билан ҳамкорлик ўрнатилди.
Лойиҳа қиймати 20 миллион доллар бўлиб, бунинг ҳисобидан улкан иншоот барпо этилди, Германия ва Туркиядан замонавий ускуналар олиб келинди. Мингга яқин иш ўрни яратилди.
Корхона йилига 1 миллион дона костюм-шим ишлаб чиқариш қувватига эга. Улар бренд талабларига мослиги боис хушбичим ва юқори сифатли. Жорий йилнинг ўзида 15 миллион долларлик экспорт қилиш режалаштирилган.
Давлатимиз раҳбари иш жараёнини кўздан кечирди. Маҳсулотлар сифати ва экспорт салоҳиятини юқори баҳолади.
Корхонада ёшларга иш ўргатиш учун ўқув маркази ҳам ташкил этилган. Президентимиз ана шу ёшлар билан биргаликда суратга тушди.

The visit of President Shavkat Mirziyoyev to Namangan region began with a visit to the Fazman tekstil enterprise in Davlatabad district.
The head of our state always emphasizes that before setting up production, it is necessary to determine the sales market and cooperate with world brands. As a result of creating a favorable business environment for foreign investors, Namangan region produces clothing under such brands as "Waikiki", "Baldessarini", "ZARA".
The recently opened company "Fazman tekstil" also started working with this – a partnership was established with the world-famous German brands "Digel" and "Carl Gross".
As part of the $20 million project, a large factory was built, it is equipped with modern equipment from Germany and Turkey. About a thousand jobs have been created here.
The company is capable of producing 1 million suits and trousers per year. The products meet the standards of a stylish brand. It is planned that this year the export will amount to $ 15 million.
The head of our state got acquainted with the technological process, highly appreciated the quality of products and the export potential of the enterprise.
The President also visited the training center organized here, took pictures with young people mastering the profession.