Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат ташрифи билан Сингапурда бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Сингапур Республикаси Президенти Ҳалима Яқубнинг таклифига биноан 16-18 январь кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Ташриф дастурига мувофиқ Сингапур Президенти Ҳалима Яқуб ва мамлакат Бош вазири Ли Сянь Лун билан олий даражада учрашув ва музокаралар ўтказилиши режалаштирилган.
Кун тартибидан кўп қиррали Ўзбекистон-Сингапур муносабатларини янада кенгайтириш ва мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари ўрин олган.
Савдо-иқтисодий, инвестиция, инновация ва транспорт-коммуникация соҳаларида, шунингдек, давлат бошқаруви ва юқори малакали кадрлар тайёрлаш борасидаги амалий ҳамкорликни чуқурлаштиришга алоҳида эътибор қаратилади. Ушбу йўналишларга доир икки томонлама ҳужжатларнинг салмоқли тўплами музокаралар якунида имзолаш учун тайёрланмоқда.
Бундан ташқари, Президентимиз Сингапурнинг етакчи компаниялари раҳбарлари билан учрашув ўтказади. Ташриф арафасида икки мамлакат ишбилармон доираларининг бизнес форуми бўлиб ўтади.

On January 16-18, the President of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev shall pay a state visit to Singapore at the invitation of the President of Singapore Halimah Yacob.
In accordance with the program of the visit, the top-level meetings and talks with the President of Singapore Halimah Yacob and Prime Minister Lee Hsien Loong.
The summit’s agenda includes topical issues of further expansion and strengthening of the Uzbek-Singaporean multifaceted relations.
A particular attention shall be paid to deepening practical cooperation in trade, economic, investment, innovation, transport and communication areas, as well as in the fields of public administration and training of highly qualified personnel. Following the talks, a solid package of bilateral documents in the aforementioned areas is being prepared for adoption.
In addition, the President of Uzbekistan will meet with CEOs of Singaporean high-profile companies. On the eve of the visit, a business forum of the two countries' business circles shall be held.