Ўзбекистон Республикаси Президенти давлат ташрифи билан Сингапурда бўлади
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев Сингапур Республикаси Президенти Ҳалима Яқубнинг таклифига биноан 16-18 январь кунлари давлат ташрифи билан ушбу мамлакатда бўлади.
Ташриф дастурига мувофиқ Сингапур Президенти Ҳалима Яқуб ва мамлакат Бош вазири Ли Сянь Лун билан олий даражада учрашув ва музокаралар ўтказилиши режалаштирилган.
Кун тартибидан кўп қиррали Ўзбекистон-Сингапур муносабатларини янада кенгайтириш ва мустаҳкамлашнинг долзарб масалалари ўрин олган.
Савдо-иқтисодий, инвестиция, инновация ва транспорт-коммуникация соҳаларида, шунингдек, давлат бошқаруви ва юқори малакали кадрлар тайёрлаш борасидаги амалий ҳамкорликни чуқурлаштиришга алоҳида эътибор қаратилади. Ушбу йўналишларга доир икки томонлама ҳужжатларнинг салмоқли тўплами музокаралар якунида имзолаш учун тайёрланмоқда.
Бундан ташқари, Президентимиз Сингапурнинг етакчи компаниялари раҳбарлари билан учрашув ўтказади. Ташриф арафасида икки мамлакат ишбилармон доираларининг бизнес форуми бўлиб ўтади.

Президент Республики Узбекистан посетит Сингапур с государственным визитом
По приглашению Президента Республики Сингапур Халимы Якуб Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 16-18 января посетит эту страну с государственным визитом.
В соответствии с программой пребывания предусматривается проведение встреч и переговоров на высшем уровне – с Президентом Сингапура Халимой Якуб и Премьер министром страны Ли Сянь Луном.
В повестку дня саммита включены актуальные вопросы дальнейшего расширения и укрепления узбекско-сингапурских многоплановых отношений.
Особое внимание будет уделено углублению практического сотрудничества в торгово экономической, инвестиционной, инновационной и транспортно-коммуникационной сферах, а также в области государственного управления и подготовки высококвалифицированных кадров. Готовится солидный пакет двусторонних документов по вышеуказанным направлениям для принятия по итогам переговоров.
Кроме того, глава нашего государства встретится с руководителями ведущих компаний Сингапура. Накануне визита состоится бизнес-форум деловых кругов двух стран.