Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев 26 декабрь куни Санкт-Петербург шаҳрида Россия Федерацияси Президенти Владимир Путин ташаббуси билан ўтказилган Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигига аъзо давлатлар раҳбарларининг норасмий саммитида иштирок этди.
Етакчилар жорий йилги ҳамкорлик якунларини сарҳисоб қилиб, 2023 йил учун устувор вазифаларни муҳокама қилдилар. Минтақавий ва халқаро аҳамиятга молик долзарб масалалар юзасидан фикр алмашилди.
Бугун, 27 декабрь куни Президентимиз МДҲ давлатлари раҳбарлари билан биргаликда Санкт-Петербургдаги Давлат рус музейига ташриф буюрди. Бу ерда меҳмонлар музей тўпламидаги экспонатлар ва санъат асарлари билан танишди ҳамда норасмий учрашув ўтказди.
Шу билан давлатимиз раҳбарининг амалий ташрифи якунланди, у “Пулково” халқаро аэропортидан Тошкентга жўнаб кетди.

Рабочий визит Президента Шавката Мирзиёева в Россию завершился
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 26 декабря принял участие в неформальном саммите глав государств-членов Содружества Независимых Государств, проведенном по инициативе Президента Российской Федерации Владимира Путина в городе Санкт-Петербурге.
Лидеры подвели итоги взаимодействия в текущем году и обсудили приоритетные задачи на 2023 год. Состоялся также обмен мнениями по актуальным вопросам региональной и международной повестки.
Сегодня, 27 декабря Президент нашей страны вместе с главами государств-членов СНГ посетил Государственный Русский музей в Санкт-Петербурге, где гости ознакомились с экспонатами и произведениями искусства из собрания музея, а также провели неформальную встречу.