Ўзбекистон Президенти Шавкат Мирзиёев 26-27 декабрь кунлари Мустақил Давлатлар Ҳамдўстлигига аъзо давлатлар раҳбарларининг норасмий учрашувида иштирок этиш учун амалий ташриф билан Санкт-Петербург шаҳрида бўлади, деб хабар қилмоқда “Дунё” АА мухбири.
Давлатимиз раҳбари матбуот хизмати маълумотига кўра, Россия Президенти Владимир Путиннинг ташаббуси билан ўтказиладиган тадбир кун тартибидан МДҲ доирасидаги кўп томонлама ҳамкорликни кенгайтиришнинг долзарб масалалари ўрин олган.
Ҳамдўстлик мамлакатлари етакчилари жорий йилнинг асосий якунларини сарҳисоб қилишлари ва амалий ҳамкорликнинг устувор йўналишлари юзасидан фикр алмашишлари кўзда тутилган.

Президент Шавкат Мирзиёев 26-27 декабря посетит с рабочим визитом город Санкт-Петербург для участия в неформальной встрече глав государств-участников СНГ, сообщает корреспондент ИА «Дунё».
По информации пресс-службы главы нашего государства, в повестку дня мероприятия, проводимого по инициативе Президента России Владимира Путина, включены актуальные вопросы дальнейшего расширения многостороннего сотрудничества в рамках СНГ.
Предусматривается, что лидеры стран Содружества подведут основные итоги уходящего года и обменяются мнениями по приоритетным направлениям практического взаимодействия.