Тошкент шаҳридаги Халқаро конгресс марказида мамлакатимизда давлат ташрифи билан бўлиб турган Қозоғистон Республикаси Президентини расмий кутиб олиш маросими бўлиб ўтди.
Президентлар Шавкат Мирзиёев ва Қасим-Жомарт Тоқаев шоҳсупага кўтарилдилар. Ўзбекистон ва Қозоғистон давлат мадҳиялари янгради.
Фахрий қоровул бўлинмаси бошлиғи рапорт бергач, давлат раҳбарлари қоровул сафи олдидан ўтиб, ўзбек ҳарбий хизматчиларини қутладилар ва Ўзбекистон Республикаси давлат байроғига эҳтиром кўрсатдилар.
Сўнг Президентлар расмий делегациялар аъзоларини бир-бирига таништирди.
Биргаликда суратга тушиш маросимидан сўнг давлат раҳбарлари тор доирада музокара ўтказиш учун мўлжалланган залга ўтдилар.

В Международном конгресс-центре в Ташкенте состоялась торжественная церемония официальной встречи Президента Республики Казахстан, пребывающего в нашей стране с государственным визитом.
Президенты Шавкат Мирзиёев и Касым-Жомарт Токаев поднялись на специальный подиум. Прозвучали государственные гимны Узбекистана и Казахстана.
Командир подразделения Почётного караула отдал рапорт, после чего главы двух государств обошли строй и поприветствовали военнослужащих караула, отдали дань уважения государственному флагу Республики Узбекистан.