Samimiy minnatdorlik
Tavallud kunim munosabati bilan chin dildan tabriklab, samimiy qutlovlar va ezgu tilaklarini yo‘llagan davlat va hukumat boshliqlariga, xorijiy siyosat va jamoat arboblari, ishbilarmon doiralar vakillariga, xalqaro tashkilotlar rahbarlariga, yurtimizdagi mahallalar va mehnat jamoalariga, nuroniylar, yoshlar, xotin-qizlar va tadbirkorlarga, turli kasb egalari bo‘lgan barcha vatandoshlarimizga chuqur minnatdorlik izhor etaman.
Mening sha’nimga bildirilgan bu tabrik va tilaklarni, avvalo, ko‘pmillatli xalqimiz va davlatimizga yuksak hurmat va ehtirom ifodasi, Yangi O‘zbekistonning dunyo miqyosida ortib borayotgan obro‘-e’tibori va nufuzining e’tirofi sifatida qabul qilaman.
Fursatdan foydalanib, bag‘rikeng va oliyjanob xalqimizga yana bir bor chin dildan o‘zimning cheksiz mehrim va hurmatimni bildiraman.
Jonajon Vatanimizda erkin va farovon, obod hayot qurishga qaratilgan islohotlarimizni qo‘llab-quvvatlab, ularda faol ishtirok etayotgan ko‘pmillatli xalqimizning aql-zakovati va fidokorona mehnati bilan oldimizga qo‘ygan yuksak va sharafli maqsadlarga albatta erishamiz, deb ishonaman.

Выражаю глубокую признательность главам государств и правительств, зарубежным политическим и общественным деятелям, представителям деловых кругов, руководителям международных организаций, махаллям и трудовым коллективам нашей страны, представителям старшего поколения, молодежи, женщинам и предпринимателям, а также всем нашим соотечественникам — представителям различных профессий — за искренние поздравления и добрые пожелания, направленные в мой адрес по случаю дня моего рождения.
Все поздравления и пожелания я воспринимаю прежде всего как проявление глубокого уважения к нашему многонациональному народу и государству, как признание растущего авторитета и престижа Нового Узбекистана в мире.
Пользуясь случаем, вновь от всего сердца выражаю свою безмерную сыновнюю любовь и искреннее уважение к нашему великодушному и благородному народу.
Убежден, что благодаря мудрости и самоотверженному труду нашего многонационального народа, поддерживающего и активно участвующего в реформах, направленных на построение свободной, благополучной и процветающей жизни в нашей стране, мы непременно достигнем поставленных перед собой высоких и благородных целей.