Iordaniya Podshohi Oʻzbekiston Prezidentini samimiy tabrikladi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Iordaniya Podshohi Abdulla II ibn al-Husayn bilan telefon orqali suhbatlashdi.
Iordaniya Podshohi davlatimiz rahbarini tugʻilgan kuni bilan samimiy muborakbod etib, mustahkam sogʻliq, baxt-saodat, doʻst Oʻzbekiston xalqiga tinchlik-omonlik va farovonlik tiladi.
Muloqot davomida Samarqandda oʻtgan sermahsul muzokaralar va erishilgan muhim kelishuvlar aloqalarimizda yangi sahifa ochgani alohida qayd etildi.
Mamlakatlarimiz oʻrtasida parlamentlararo, ishbilarmonlik va madaniy-gumanitar almashinuvlar kengayib borayotgani mamnuniyat bilan taʼkidlandi.
Yetakchilar siyosiy muloqotni davom ettirish, savdo-iqtisodiy aloqalarni yanada chuqurlashtirish hamda oliy darajadagi boʻlajak tadbirlarga puxta tayyorgarlik koʻrish muhimligiga urgʻu berishdi.

Король Иордании искренне поздравил Президента Узбекистана
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел телефонный разговор с Королем Иордании Абдаллой II ибн аль-Хусейном.
Король Иордании искренне поздравил главу нашего государства с днем рождения, пожелав ему крепкого здоровья, благополучия, а дружественному народу Узбекистана – мира, благополучия и процветания.
В ходе беседы особо подчеркнуто, что состоявшиеся в Самарканде содержательные переговоры и достигнутые по их итогам важные договоренности открыли новую страницу в развитии двусторонних отношений.
С удовлетворением отмечены расширяющиеся между странами межпарламентские контакты, деловое сотрудничество, а также культурно-гуманитарные обмены.
Лидеры подчеркнули важность продолжения политического диалога, дальнейшего углубления торгово-экономического сотрудничества, а также тщательной подготовки к предстоящим мероприятиям на высшем уровне.