Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Tatariston Respublikasi Raisi Rustam Minnixanov bilan telefon orqali muloqot qildi.
Suhbat avvalida Rustam Minnixanov davlatimiz rahbarini tavallud kuni munosabati bilan samimiy tabriklab, mustahkam sogʻliq, baxt-saodat va Oʻzbekiston xalqi ravnaqi yoʻlidagi serqirra mehnatida ulkan muvaffaqiyatlar tiladi.
Mamlakatimiz hududlarining Tatariston Respublikasi bilan hamkorligini yanada kengaytirish masalalari koʻrib chiqildi.
Tovar ayirboshlash hajmini oshirish hamda ustuvor tarmoqlarda sanoat kooperatsiyasi loyihalarini jadallashtirish boʻyicha qoʻshma chora-tadbirlarga alohida eʼtibor qaratildi.

President of Uzbekistan notes importance of further deepening cooperation with Tatarstan
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a telephone conversation with the Rais of the Republic of Tatarstan Rustam Minnikhanov.
At the beginning of the conversation, Rustam Minnikhanov warmly congratulated the President of Uzbekistan on his birthday, sincerely wishing him good health, well-being, and continued success in his multifaceted work for the prosperity of the Uzbek people.
The two sides discussed further expanding practical cooperation between the regions of Uzbekistan and the Republic of Tatarstan.
Particular attention was paid to joint measures to increase trade turnover and accelerate industrial cooperation projects in priority sectors.