Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozogʻiston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev bilan telefon orqali muloqoti boʻlib oʻtdi.
Nursulton Nazarboyev mamlakatimiz yetakchisini tavallud kuni bilan samimiy qutlab, unga chin dildan mustahkam sogʻliq, oilaviy baxt-saodat va muvaffaqiyatlar, qardosh Oʻzbekiston xalqiga esa tinchlik, barqaror taraqqiyot va farovonlik tilaklarini izhor etdi.
Oʻzbekiston – Qozogʻiston doʻstlik, yaxshi qoʻshnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlari bugungi kunda yuksak darajaga koʻtarilgani hamda barcha ustuvor yoʻnalishlarda koʻp qirrali hamkorlik jadal surʼatlarda rivojlanayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.

Состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева с первым Президентом Республики Казахстан Нурсултаном Назарбаевым.
Нурсултан Назарбаев сердечно поздравил лидера нашей страны с днем рождения, искренне пожелав крепкого здоровья, семейного благополучия и успехов, а братскому народу Узбекистана мира, устойчивого развития и процветания.
С глубоким удовлетворением отмечен нынешний высочайший уровень узбекско-казахстанских отношений дружбы, добрососедства, стратегического партнерства и союзничества, а также динамичное развитие многопланового сотрудничества по всем приоритетным направлениям.