Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning Qozogʻiston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev bilan telefon orqali muloqoti boʻlib oʻtdi.
Nursulton Nazarboyev mamlakatimiz yetakchisini tavallud kuni bilan samimiy qutlab, unga chin dildan mustahkam sogʻliq, oilaviy baxt-saodat va muvaffaqiyatlar, qardosh Oʻzbekiston xalqiga esa tinchlik, barqaror taraqqiyot va farovonlik tilaklarini izhor etdi.
Oʻzbekiston – Qozogʻiston doʻstlik, yaxshi qoʻshnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlari bugungi kunda yuksak darajaga koʻtarilgani hamda barcha ustuvor yoʻnalishlarda koʻp qirrali hamkorlik jadal surʼatlarda rivojlanayotgani katta mamnuniyat bilan qayd etildi.

President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and First President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev held a telephone conversation.
Nursultan Nazarbayev warmly congratulated the President of Uzbekistan on his birthday, sincerely wishing him good health, family well-being, and success, and the fraternal people of Uzbekistan peace, sustainable development, and prosperity.
The two sides noted with deep satisfaction the high level of friendship, good-neighbourliness, strategic partnership, and alliance between Uzbekistan and Kazakhstan, as well as the dynamic development of multifaceted cooperation across all priority areas.