Ozarbayjon Prezidenti Oʻzbekiston yetakchisini tavallud kuni bilan samimiy tabrikladi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev va Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyevning telefon orqali muloqoti boʻlib oʻtdi.
Ozarbayjon yetakchisi davlatimiz rahbarini tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sogʻliq, baxt-saodat va masʼuliyatli davlatchilik faoliyatida yangi muvaffaqiyatlar, Oʻzbekistonning koʻp millatli xalqiga esa tinchlik, farovonlik va ravnaq tiladi.
Oʻzbekiston – Ozarbayjon strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada mustahkamlash masalalari koʻrib chiqildi.
Turli darajalardagi muloqotlar davom etmoqda. Oʻtgan hafta Toshkent shahrida boʻlib oʻtgan qoʻshma Hukumatlararo komissiya va Ishbilarmonlar kengashi yigʻilishlarining samarali yakunlari mamnuniyat bilan qayd etildi.
Boʻlajak oliy darajadagi sammitga puxta tayyorgarlik koʻrish, uning iqtisodiy kun tartibini aniq loyihalar va dasturlar bilan boyitish muhimligi taʼkidlandi.

Президент Азербайджана искренне поздравил лидера Узбекистана с днем рождения
Состоялся телефонный разговор Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева и Президента Азербайджанской Республики Ильхама Алиева.
Лидер Азербайджана искренне поздравил главу нашего государства с днем рождения, пожелав крепкого здоровья, счастья и новых успехов в ответственной государственной деятельности, а также мира, благополучия и процветания многонациональному народу Узбекистана.
Были рассмотрены вопросы дальнейшего укрепления узбекско-азербайджанских отношений стратегического партнерства и союзничества.
Продолжаются контакты на разных уровнях.
С удовлетворением отмечены плодотворные результаты заседаний совместной Межправительственной комиссии и Делового совета, состоявшихся на прошлой неделе в городе Ташкенте.
Подчеркнута важность тщательной подготовки предстоящего саммита на высшем уровне, наполнения его экономической повестки конкретными проектами и программами.