Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6-iyul kuni telefon orqali muloqotda Qozogʻiston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyevni tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sogʻliq, baxt-saodat va uzoq umr tiladi.
Davlatimiz rahbari Nursulton Nazarboyevning zamonaviy Qozogʻistonning barpo etilishi, Markaziy Osiyoda mintaqaviy hamkorlikni ilgari surish hamda Oʻzbekiston – Qozogʻiston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini mustahkamlashga qoʻshgan ulkan hissasini alohida eʼtirof etdi.
Oʻzbekiston bilan Qozogʻiston oʻrtasidagi mustahkam doʻstlik, yaxshi qoʻshnichilik va oʻzaro koʻmak rishtalariga asoslangan koʻp qirrali hamkorlikning bugun yuqori surʼatda rivojlanib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.

Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 6 июля в ходе телефонного разговора тепло поздравил первого Президента Республики Казахстан Нурсултана Назарбаева с днем рождения, искренне пожелав ему крепкого здоровья, благополучия и долгих лет жизни.
Глава нашего государства особо подчеркнул весомый вклад Нурсултана Назарбаева в становление современного Казахстана, продвижение регионального сотрудничества в Центральной Азии, а также укрепление узбекско-казахстанских отношений стратегического партнёрства и союзничества.
С глубоким удовлетворением отмечена нынешняя высокая динамика многопланового сотрудничества между Узбекистаном и Казахстаном, основанного на прочных узах дружбы, добрососедства и взаимной поддержки.