Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 6-iyul kuni telefon orqali muloqotda Qozogʻiston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyevni tavallud kuni bilan samimiy tabriklab, unga mustahkam sogʻliq, baxt-saodat va uzoq umr tiladi.
Davlatimiz rahbari Nursulton Nazarboyevning zamonaviy Qozogʻistonning barpo etilishi, Markaziy Osiyoda mintaqaviy hamkorlikni ilgari surish hamda Oʻzbekiston – Qozogʻiston strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini mustahkamlashga qoʻshgan ulkan hissasini alohida eʼtirof etdi.
Oʻzbekiston bilan Qozogʻiston oʻrtasidagi mustahkam doʻstlik, yaxshi qoʻshnichilik va oʻzaro koʻmak rishtalariga asoslangan koʻp qirrali hamkorlikning bugun yuqori surʼatda rivojlanib borayotgani mamnuniyat bilan qayd etildi.

President of Uzbekistan congratulates First President of Kazakhstan
On July 6, during a telephone conversation, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev warmly congratulated the First President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev on his birthday, extending sincere wishes for good health, well-being, and longevity.
The Leader of Uzbekistan particularly emphasized Nursultan Nazarbayev’s significant contribution to the formation of modern Kazakhstan, the promotion of regional cooperation in Central Asia, as well as the strengthening of the strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Kazakhstan.
Deep satisfaction was expressed with the current strong momentum of multifaceted cooperation between Uzbekistan and Kazakhstan, based on the strong bonds of friendship, good-neighborliness, and mutual support.