Oʻzbekiston Prezidenti Toni Bler bilan hamkorlikni rivojlantirish istiqbollarini muhokama qildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 25-iyun kuni Buyuk Britaniyaning sobiq Bosh vaziri, Global oʻzgarishlar instituti raisi Toni Blerni qabul qildi.
Mamlakatimizda amalga oshirilayotgan islohotlarni ekspertlik jihatidan qoʻllab-quvvatlash maqsadida Global oʻzgarishlar instituti bilan amaliy hamkorlikni yanada rivojlantirish masalalari koʻrib chiqildi.
Toni Bler Yangi Oʻzbekistondagi izchil va keng koʻlamli transformatsiya jarayonlariga yuksak baho berdi. Yaqinda boʻlib oʻtgan Toshkent xalqaro investitsiya forumi yurtimiz investitsiyaviy jozibadorligini mustahkamlash, ishbilarmonlik aloqalarini rivojlantirish va istiqbolli tashabbuslarni ilgari surish uchun samarali xalqaro maydon boʻlgani eʼtirof etildi.
Iqtisodiyotning muhim tarmoqlarida qoʻshma loyihalarni amalga oshirish, yetakchi xalqaro texnologik kompaniyalar va yirik strategik investorlarni jalb etish hamda raqamli transformatsiya jarayonlarini jadallashtirish, jumladan, ilgʻor innovatsion yechimlarni joriy qilish kelgusidagi hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlari sifatida belgilandi.

On June 25, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received Tony Blair, former Prime Minister of the United Kingdom and Executive Chairman of the Institute for Global Change.
The parties discussed the further development of practical cooperation with the Institute for Global Change to provide expert support for the reforms being implemented in Uzbekistan.
Tony Blair highly praised the consistency and scale of the transformations in New Uzbekistan. He also emphasized the significance of the recently held Tashkent International Investment Forum as an effective platform for enhancing the country's investment attractiveness, strengthening business ties, and promoting promising initiatives.
The parties identified priorities for further cooperation as implementing joint projects in key sectors of the economy, attracting leading international technology companies and major strategic investors, as well as accelerating digital transformation, including the introduction of advanced innovative solutions.