Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev TXIF doirasida Oʻzbekiston – Saudiya Ishbilarmonlar kengashi hamraisi, “ACWA” kompaniyasi boshqaruvi raisi Muhammad Abunayyanni qabul qildi.
Ushbu mamlakat ishbilarmonlari bilan hamkorlikni yanada kengaytirish va ustuvor loyihalarni amalga oshirish masalalari koʻrib chiqildi.
Saudiyaning “ACWA” va boshqa kompaniyalari bilan sermahsul sheriklik yoʻlga qoʻyilgani mamnuniyat bilan qayd etildi. Bu borada Toshkent investitsiya forumi doirasida yana bir qator kelishuvlarga erishilgan.
Uchrashuvda “yashil” energetika, sogʻliqni saqlash, transport, infratuzilma, turizm va boshqa yoʻnalishlardagi loyihalarni jadallashtirishga alohida eʼtibor qaratildi.

Президент Узбекистана провел встречу с председателем правления компании “ACWA”
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев в рамках ТМИФ принял сопредседателя узбекско-саудовского Делового совета, председателя правления компании «ACWA» Мухаммада Абунайяна.
Рассмотрены вопросы дальнейшего расширения сотрудничества с предпринимателями этой страны и реализации приоритетных проектов.
С удовлетворением отмечено продуктивное партнёрство, налаженное с «ACWA» и другими саудовскими компаниями. В этом контексте, в рамках Ташкентского инвестиционного форума достигнут ряд новых соглашений.
На встрече особое внимание уделено ускорению реализации проектов в сферах «зеленой» энергетики, здравоохранения, транспорта, инфраструктуры, туризма и других направлениях.