Xorijiy hamkorlardan qutlovlar
Insonparvarlik, mehr-muruvvat va bagʻrikenglik kabi olijanob umuminsoniy qadriyatlarni oʻzida mujassam etgan muborak Qurbon hayiti – Iyd al-Adho munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev nomiga xorijiy davlatlar va hukumatlar, nufuzli xalqaro va mintaqaviy tashkilotlar rahbarlari, taniqli siyosiy, jamoat va din arboblaridan tabrik maktublari kelmoqda.
Xorijiy hamkorlar oʻz qutlovlarida Oʻzbekistonning koʻp millatli xalqiga samimiy hurmat-ehtirom izhor etib, yurtimizga tinchlik, farovonlik va ravnaq tilamoqda, vijdon va eʼtiqod erkinligini taʼminlash, barqaror taraqqiyotga erishish, inson qadrini ulugʻlash borasida amalga oshirilayotgan islohotlarni yuksak baholab, doʻstlik va koʻp qirrali hamkorlik munosabatlarini bundan buyon ham mustahkamlashga qatʼiy intilishlarini taʼkidlamoqda.
Jumladan, quyidagilar oʻz tabriklarini yoʻllagan:
Qozogʻiston Respublikasining birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev;
Turkiya Respublikasi Prezidenti Rejep Tayyip Erdogʻan;
Birlashgan Arab Amirliklari Vitse-prezidenti, Bosh vaziri oʻrinbosari, Prezident ishlari boʻyicha vaziri Shayx Mansur bin Zoid Ol Nahayon;

Поздравления от зарубежных партнеров
В связи со священным праздником Курбан хайит – Ийд аль-Адха, воплощающим такие благородные общечеловеческие ценности, как гуманизм, милосердие и великодушие, на имя Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева поступают поздравительные послания от глав иностранных государств и правительств, руководителей авторитетных международных и региональных организаций, видных политических, общественных и религиозных деятелей.
В своих посланиях зарубежные партнёры выражают искреннее уважение, желают мира, благополучия и процветания многонациональному народу Узбекистана, высоко оценивают реформы по обеспечению свободы совести и убеждений, достижению устойчивого развития, а также проявление заботы о каждом человеке в стране, подтверждают приверженность дальнейшему укреплению отношений дружбы и многопланового сотрудничества.
Наследный принц Государства Кувейт Сабах Халид аль-Хамад ас-Сабах;
Король Бахрейна Хамад бин Иса аль Халифа;
государственный министр – член Совета Министров Королевства Саудовской Аравии Турки бин Мухаммад бин Фахд бин Абдулазиз Аль Сауд;