Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Qozogʻiston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayevning taklifiga binoan Mintaqaviy ekologik sammit va Orolni qutqarish xalqaro jamgʻarmasi taʼsischi davlatlari rahbarlari kengashining yigʻilishida ishtirok etish uchun 21-22-aprel kunlari amaliy tashrif bilan Ostona shahrida boʻladi.
Boʻlajak tadbirlar davomida Markaziy Osiyoning barqaror taraqqiyoti yoʻlida mintaqaviy hamkorlikni mustahkamlash, mintaqaning dolzarb ekologik, iqlim va suv muammolarini hal etish masalalari muhokama qilinadi.
Prezidentimiz ushbu masalalar boʻyicha oʻz fikr-mulohazalari bilan oʻrtoqlashadi, milliy pavilyonlardan iborat maxsus ekologik koʻrgazmaga tashrif buyuradi.

The President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev, will pay a working visit to Astana on April 21–22, at the invitation of the President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev, to attend the Regional Environmental Summit and a meeting of the Council of Heads of State–Founders of the International Fund for Saving the Aral Sea.
The upcoming events will focus on strengthening regional cooperation for the sustainable development of Central Asia, as well as addressing environmental, climate, and water challenges in the region.
The President of Uzbekistan will present his assessments and vision on these issues and visit a specialized environmental exhibition with national pavilions.