Prezident Shavkat Mirziyoyev Buxoroga jo‘nab ketdi
Ertaga, 11 aprel kuni Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qosim-Jomart Toqayev amaliy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘ladi.
Tashrif doirasida Buxoroda oliy darajadagi muzokaralar bo‘lib o‘tadi. Unda O‘zbekiston – Qozog‘iston do‘stlik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqiladi. Siyosiy muloqotni, parlamentlararo, hukumatlararo va hududlararo aloqalarni mustahkamlashga alohida e’tibor qaratiladi.
Shuningdek, yetakchilar tovar ayirboshlash hajmini oshirish, sanoat kooperatsiyasini chuqurlashtirish, transport, energetika, suv va ekologiya sohalarida qo‘shma loyiha va dasturlarni ilgari surish hamda madaniy-gumanitar almashinuvni faollashtirish masalalarini muhokama qiladilar.
Xalqaro va mintaqaviy kun tartibidagi masalalar yuzasidan ham fikr almashiladi.
Birgalikda tarixiy obidalarni ziyorat qilish, sanoat korxonalari faoliyati va mahsulotlar ko‘rgazmasi bilan tanishish rejalashtirilgan.
Bugun esa davlatimiz rahbari Buxoro viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar va istiqbolli loyihalar bilan tanishadi.

Президент Шавкат Мирзиёев отбыл в Бухару
Завтра, 11 апреля Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев посетит нашу страну с рабочим визитом.
Программой пребывания в Бухаре предусмотрены переговоры на высшем уровне. Будут рассмотрены вопросы дальнейшего развития узбекско-казахстанских отношений дружбы, стратегического партнерства и союзничества. Особое внимание будет уделено укреплению политического диалога, межпарламентских, межправительственных и межрегиональных связей.
Лидеры также обсудят вопросы наращивания объемов товарооборота, углубления промышленной кооперации, продвижения совместных проектов и программ в транспорте, энергетике, водно-экологической сфере, а также активизации культурно-гуманитарного обмена.
Состоится обмен мнениями по вопросам международной
и региональной повестки.
Предусматривается совместное посещение исторических памятников, ознакомление с деятельностью промышленных предприятий и выставкой товаров.
Сегодня же глава нашего государства ознакомится с проводимой работой и перспективными проектами по социально-экономическому развитию Бухарской области.