Prezident Shavkat Mirziyoyev Buxoroga jo‘nab ketdi
Ertaga, 11 aprel kuni Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qosim-Jomart Toqayev amaliy tashrif bilan mamlakatimizda bo‘ladi.
Tashrif doirasida Buxoroda oliy darajadagi muzokaralar bo‘lib o‘tadi. Unda O‘zbekiston – Qozog‘iston do‘stlik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish masalalari ko‘rib chiqiladi. Siyosiy muloqotni, parlamentlararo, hukumatlararo va hududlararo aloqalarni mustahkamlashga alohida e’tibor qaratiladi.
Shuningdek, yetakchilar tovar ayirboshlash hajmini oshirish, sanoat kooperatsiyasini chuqurlashtirish, transport, energetika, suv va ekologiya sohalarida qo‘shma loyiha va dasturlarni ilgari surish hamda madaniy-gumanitar almashinuvni faollashtirish masalalarini muhokama qiladilar.
Xalqaro va mintaqaviy kun tartibidagi masalalar yuzasidan ham fikr almashiladi.
Birgalikda tarixiy obidalarni ziyorat qilish, sanoat korxonalari faoliyati va mahsulotlar ko‘rgazmasi bilan tanishish rejalashtirilgan.
Bugun esa davlatimiz rahbari Buxoro viloyatini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar va istiqbolli loyihalar bilan tanishadi.

President Shavkat Mirziyoyev departs for Bukhara
On April 11, President of the Republic of Kazakhstan Kassym-Jomart Tokayev will pay a working visit to Uzbekistan.
The program of the visit in Bukhara includes high-level talks. The parties will review the further development of Uzbek–Kazakh relations of friendship, strategic partnership, and alliance. Special attention will be paid to strengthening political dialogue and interparliamentary, intergovernmental, as well as interregional ties.
The leaders will also discuss increasing mutual trade, deepening industrial cooperation, advancing joint projects and programs in transport, energy, water and environmental sectors, as well as enhancing cultural and humanitarian exchanges.
An exchange of views on international policy and regional security issues will take place.
A joint visit to historical monuments, tours of industrial enterprises, and an exhibition of products are also planned.
Today, the Head of State will also review ongoing work and promising projects for the socio-economic development of Bukhara region.