O‘zbekiston Prezidenti “Calik Holding” kompaniyasi rahbarini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 16-noyabr kuni “Ko‘ksaroy” qarorgohida “Calik Holding” kompaniyasi boshqaruvi raisi Axmet Chalikni qabul qildi.
Uchrashuvda amaliy hamkorlikni chuqurlashtirish va o‘zaro manfaatli qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari atroflicha ko‘rib chiqildi.
Mamlakatimiz yetakchisi O‘zbekiston va Turkiyaning yetakchi korxonalari o‘rtasidagi sheriklikning bugungi darajasini mamnuniyat bilan qayd etdi hamda iqtisodiyotning ustuvor tarmoqlaridagi hamkorlikni yanada kengaytirish uchun katta salohiyat borligini ta’kidladi.
“Calik Holding” rahbari samimiy qabul uchun minnatdorlik izhor etib, kompaniyaning uzoq muddatli va keng ko‘lamli sheriklik borasidagi intilishlari qat’iy ekanini bildirdi.
Turkiyaning ushbu xoldingi bilan birgalikda sog‘liqni saqlash sohasida, kimyo va tog‘-kon sanoatida kooperatsiya loyihalarini amalga oshirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.

On November 16, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev received the Chairman of the Board of «Calik Holding» Company Ahmet Chalik at the Kuksaroy Residence.
During the meeting, the issues of deepening practical interaction and implementing mutually beneficial joint projects have been considered in detail.
The President of Uzbekistan noted with satisfaction the contemporary level of partnership among leading enterprises of Uzbekistan and Turkey, as well as the presence of considerable potential for further deepening of cooperation in priority sectors of economy.
Thanking for the warm reception, the head of «Calik Holding» expressed his firm commitment to long-term and full-scale partnership.
There was an exchange of views on the prospects of cooperation projects together with the Turkish holding in the health, chemical and mining industries.
Following the meeting, an agreement was reached on the development and adoption of a new investment cooperation program.