O‘zbekiston Prezidenti “Calik Holding” kompaniyasi rahbarini qabul qildi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 16-noyabr kuni “Ko‘ksaroy” qarorgohida “Calik Holding” kompaniyasi boshqaruvi raisi Axmet Chalikni qabul qildi.
Uchrashuvda amaliy hamkorlikni chuqurlashtirish va o‘zaro manfaatli qo‘shma loyihalarni amalga oshirish masalalari atroflicha ko‘rib chiqildi.
Mamlakatimiz yetakchisi O‘zbekiston va Turkiyaning yetakchi korxonalari o‘rtasidagi sheriklikning bugungi darajasini mamnuniyat bilan qayd etdi hamda iqtisodiyotning ustuvor tarmoqlaridagi hamkorlikni yanada kengaytirish uchun katta salohiyat borligini ta’kidladi.
“Calik Holding” rahbari samimiy qabul uchun minnatdorlik izhor etib, kompaniyaning uzoq muddatli va keng ko‘lamli sheriklik borasidagi intilishlari qat’iy ekanini bildirdi.
Turkiyaning ushbu xoldingi bilan birgalikda sog‘liqni saqlash sohasida, kimyo va tog‘-kon sanoatida kooperatsiya loyihalarini amalga oshirish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.

16 ноября в резиденции “Куксарой” Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев принял председателя правления компании “Calik Holding” Ахмета Чалика.
В ходе встречи предметно рассмотрены вопросы углубления практического взаимодействия и реализации взаимовыгодных совместных проектов.
Лидер нашей страны с удовлетворением отметил современный уровень партнерства между ведущими предприятиями Узбекистана и Турции, а также наличие большого потенциала для дальнейшего углубления сотрудничества в приоритетных отраслях экономики.
Глава “Calik Holding”, поблагодарив за теплый прием, выразил твердую приверженность компании к долгосрочному и полномасштабному партнерству.
Состоялся обмен мнениями о перспективах реализации совместно с турецким холдингом проектов кооперации в сфере здравоохранения, химической и горнодобывающей промышленности.
В завершение встречи достигнута договоренность о разработке и принятии новой программы инвестиционного сотрудничества.