Davlatimiz rahbari bugungi kunda Toshkent va Sirdaryo viloyatlaridagi energetika quvvatlarini kengaytirish bo‘yicha muhim loyihalarni amalga oshirishda ishtirok etayotgan ushbu turk kompaniyasining faoliyatini yuqori baholadi.
Boshlangan loyihalarni tez fursatda yakuniga yetkazish hamda ustuvor yo‘nalishlarda, shu jumladan energetika obyektlarini modernizatsiya qilish va transport infratuzilmasini rivojlantirishda o‘zaro manfaatli hamkorlikni yanada kengaytirish muhim ekani ta’kidlandi.
Mexmet Chingiz samimiy qabul hamda xorijiy investorlarning samarali faoliyatiga yaratilayotgan sharoitlar uchun O‘zbekiston Prezidentiga minnatdorlik izhor etdi. Mamlakatimizda muhim infratuzilmaviy loyihalarni amalga oshirishda bundan buyon ham ishtirok etishga tayyorligini bildirdi.

On November 16, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev met with the Chairman of the Board of Directors of Cengiz Enerji Mehmet Cengiz as a part of the First Meeting of the Foreign Investors Council.
The Leader of Uzbekistan highly appreciated the activities of the Turkish company, which is participating in the implementation of major projects for the expansion of energy capacities in Tashkent and Syrdarya regions.
The importance of the project implementation and further enhancing mutually beneficial cooperation in promising areas, including the modernization of energy facilities and the development of transport infrastructure, was emphasized.
Mehmet Cengiz expressed gratitude to the President of Uzbekistan for the warm welcome and the conditions created for the effective activity of foreign investors. Readiness was expressed to continue participating in the implementation of important infrastructure projects in Uzbekistan.