Мамлакатимизда тиббий хизмат кўрсатиш сифатини ошириш, аҳоли саломатлигини ишончли муҳофаза қилиш, жамиятда соғлом турмуш тарзини мустаҳкамлаш борасидаги кўп йиллик самарали меҳнати, соғлиқни сақлаш тизимини халқаро стандартлар асосида ривожлантириш, замонавий даволаш усулларини амалиётга кенг татбиқ этиш, соҳага доир дастурлар ижросини муваффақиятли амалга оширишга қўшган муносиб ҳиссаси, юқори салоҳиятга эга мутахассисларни тайёрлаш йўлидаги катта хизматлари ҳамда ижтимоий ҳаётдаги фаол иштироки учун қуйидагилар мукофотлансин:
«Меҳнат шуҳрати» ордени билан
Абдумавлонова Насиба Абдуқодировна - Тошкент вилояти 2-руҳий касалликлар шифохонасининг аёллар бўлими мудири
Авезов Давлат Қурбанбаевич - Тиббиёт бош бошқармасининг 1-марказий клиник шифохонаси шошилинч кардиология бўлими мудири
Мўминов Хусанбой Нажимидинович - Олтинкўл тумани тиббиёт бирлашмасининг шошилинч тиббий ёрдам бўлими болалар анестезиолог-реаниматологи, Андижон вилояти
Абдуҳакимов Шосаид - Қоракўл туманидаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган шахслар учун эркаклар интернат уйи психиатри, Бухоро вилояти
Мухамедова Машкура - Республика қон қуйиш марказининг қон ва унинг компонентларини тайёрлаш бўлими трансфузиологи
Усманов Рустам Музаффарович - Тошкент шаҳридаги 3-юқумли касалликлар клиник шифохонаси анестезиолог-реаниматологи
Хидиров Абдурасул Нурбаевич - Шаҳрисабз тумани тиббиёт бирлашмаси терапевти, Қашқадарё вилояти
I даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан
Хакимова Зулфия Хурматовна - Тошкент туманидаги «Н.Боймуҳамедов» қишлоқ врачлик пункти мудири, Тошкент вилояти
II даражали «Соғлом авлод учун» ордени билан
Абдуллаева Дилором - Ғаллаорол туманидаги 10-қишлоқ оилавий поликлиникаси мудири, Жиззах вилояти
Абдухоликова Тухтапошшо Нурматовна - Мингбулоқ туманидаги «Қўғаликўл» оилавий шифокорлик пункти катта ҳамшираси, Наманган вилояти
Ачилова Гулзора Сайидмурадовна - «Навоий кон-металлургия комбинати жамғармаси» давлат муассасасининг тиббий-санитария бўлими болалар юқумли касалликлар бўлинмаси мудири, Навоий вилояти
Жумабаева Гулмира Уразимбетовна - Қўнғирот туманидаги 70-оилавий поликлиникаси мудири, Қорақалпоғистон Республикаси
Кахарова Дилором - Сурхондарё вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт марказининг неонатология бўлими шифокори
Рустамова Дилбара Урушовна - Боёвут туманидаги 7-оилавий поликлиникаси мудири, Сирдарё вилояти
Юсупова Мехрибон Қадамовна - Қўшкўпир туманидаги 23-оилавий поликлиникаси мудири, Хоразм вилояти
II даражали «Саломатлик» ордени билан
Айтеков Бакир Шукирлаевич - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Қорақалпоғистон филиали реанимация бўлими шифокори, Қорақалпоғистон Республикаси
Алимов Данияр Анварович - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий маркази директори
Алимова Ашира Ураловна - Сирдарё туманидаги «Мурувват» ногиронлиги бўлган шахслар учун аёллар интернат уйи психиатри, Сирдарё вилояти
Алихожаева Назорат Арипходжаевна - Фурқат туманидаги «Ингичка» оилавий шифокорлик пункти оилавий шифокори, Фарғона вилояти
Арипова Матлуба Нартураевна - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Сурхондарё филиали тез тиббий ёрдам бўлими шифокори, Сурхондарё вилояти
Бустонова Гулшода Аширалиевна - Учқудуқ тумани кўп тармоқли поликлиникаси дерматовенерологи, Навоий вилояти
Икрамова Ирода Ташходжаевна - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Тошкент вилояти филиали катта ҳамшираси
Мадаминов Алишер Аскарович - Хўжайли тумани тиббиёт бирлашмасининг шошилинч тиббий ёрдам бўлими травматологи, Қорақалпоғистон Республикаси
Норкузиев Шерали Сафаралиевич - Самарқанд вилояти кўп тармоқли тиббиёт марказининг ангиохирургия ва трансплантация бўлими мудири
Одилова Жамила Киямовна - Қашқадарё вилояти перинатал марказининг реанимация бўлими ҳамшираси
Рўзметова Хаитжон Қаландаровна - Боғот тумани тиббиёт бирлашмаси терапевти, Хоразм вилояти
Рустамов Бахромкул Суюнович - Мирзачўл тумани тиббиёт бирлашмасининг юқумли касалликлар бўлими инфекционисти, Жиззах вилояти
Султанова Дилбар Хамидуллаевна - Ногиронлиги бўлган шахсларни реабилитация қилиш ва протезлаш миллий марказининг функционал диагностика бўлими шифокори
Суюмов Азамат Сайфуллаевич - Академик В.Воҳидов номидаги Республика ихтисослаштирилган хирургия илмий-амалий тиббиёт марказининг қон томир хирургияси ва буйрак трансплантацияси бўлими жарроҳи
Хафизова Тухтахон Яхяевна - Бухоро вилояти кўп тармоқли тиббиёт марказининг гастроэнтерология бўлими шифокори
Хўжамбердиев Абдусалом Убайдуллаевич - Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт марказининг Наманган филиали юрак-қон томир хирургияси бўлими мудири, Наманган вилояти
Шаробиддинов Фахриддин Ривожиддинович - Тўрақўрғон тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими «Шаханд» шохобчаси шифокори, Наманган вилояти
Юлдашев Абдулазиз Абдумаликович - Тошкент шаҳридаги 1-болалар клиник шифохонасининг реанимация бўлими анестезиолог-реаниматологи
Якубов Одилжон Назирович - Андижон туманидаги «Ҳақиқат» оилавий шифокорлик пункти катта фельдшери, Андижон вилояти
Азизова Дилбар Басатовна - Наманган вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт марказининг неонатология бўлими шифокори
Аллазов Феруз Ниязович - Республика ихтисослаштирилган онкология ва радиология илмий-амалий тиббиёт марказининг Самарқанд филиали патоморфология бўлими мудири, Самарқанд вилояти
Димитрова Татьяна Ивановна - У.Қурбонов номидаги Республика болалар руҳий-асаб шифохонаси катта ҳамшираси
Искандарова Сайёрахон Муталибовна - Қувасой шаҳар тиббиёт бирлашмасининг қон қуйиш бўлими ҳамшираси, Фарғона вилояти
Каипов Сапарбай Уразбаевич - Чимбой тумани тиббиёт бирлашмасининг шошилинч тиббий ёрдам бўлими жарроҳи, Қорақалпоғистон Республикаси
Прудскова Татьяна Николаевна - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Жиззах филиали терапия бўлими кардиологи, Жиззах вилояти
Хайматов Йўлчивой Ёрматович - Паркент тумани тиббиёт бирлашмасининг реанимация бўлими мудири, Тошкент вилояти
Шарапов Сайпулла Эркаевич - Миришкор туманидаги «Чандир» қишлоқ шифохонаси бош шифокори, Қашқадарё вилояти
Югай Игорь Александрович - Республика ихтисослаштирилган нейрохирургия илмий-амалий тиббиёт маркази нейрохирурги
Юсупова Батес Аденбаевна - Тошкент тиббиёт академиясининг кўп тармоқли клиникаси болалар аллергоневрология бўлими кичик тиббий ходими
«Соғлом турмуш» медали билан
Ашурова Манзурахон Джалолдиновна - Фарғона жамоат саломатлиги тиббиёт институтининг овқатланиш, болалар ва ўсмирлар гигиенаси кафедраси мудири, Фарғона вилояти
Жалилов Шукуриллажон Худойбердиевич - Андижон шаҳридаги «Соғлом турмуш» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Абдиев Кадам Атабаевич - Урганч тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими фельдшери, Хоразм вилояти
Журалиев Музаффар Журалиевич - Болалар миллий тиббиёт марказининг кардиология бўлими шифокори
Каримов Журабек Сунатуллоевич - Самарқанд вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт марказининг диагностика бўлими шифокор-сурдологи
Муйдинов Жавлонбек Иброхимович - Фарғона вилояти болалар кўп тармоқли тиббиёт марказининг кардиохирургия бўлими мудири
Муртазаев Жасур Бобоназарович - Қарши шаҳридаги «Невромед шифо маскани» хусусий клиникаси раҳбари, Қашқадарё вилояти
Мухаммадиева Лазиза Яркуловна - Олмазор тумани тиббиёт бирлашмасининг туманлараро фтизиатрия диспансери фтизиатри, Тошкент шаҳри
Насриева Дилафрўз Савриддиновна - Вобкент туманидаги «Д.Бобоқулов» оилавий шифокорлик пункти мудири, Бухоро вилояти
Нуруллаев Нисбатулло Насруллоевич - Республика шошилинч тиббий ёрдам илмий марказининг Сирдарё филиали кардиотерапевтик реанимация бўлими мудири, Сирдарё вилояти
Рахимов Шерзодбек Алишерович - Андижон туманидаги «Malika laboratories» масъулияти чекланган жамияти директори, Андижон вилояти
Рахманова Дилбар Ибрагимовна - Республика махсус 1-Зангиота шифохонасининг юқумли касалликлар бўлими шифокори
Абдусаматов Шовкат Абдумухторович - Фарғона шаҳар тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Фарғона вилояти
Авазов Равшонбек Наримович - Урганч шаҳар тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Хоразм вилояти
Ишмухамедов Хасан Тишабаевич - Тошкент шаҳар тез тиббий ёрдам станцияси ҳайдовчиси
Камалов Косимбет Жамалович - Нукус шаҳар тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Қорақалпоғистон Республикаси
Қосимов Исомиддин Масақулович - Навбаҳор тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Навоий вилояти
Набиев Абдумалик Муйдинович - Наманган шаҳар тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Наманган вилояти
Назаров Ариф Бекназарович - Гулистон шаҳар тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Сирдарё вилояти
Назаров Панжи Холлиевич - Кўкдала тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Қашқадарё вилояти
Рахматов Шухрат Хошимович - Зангиота тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Тошкент вилояти
Ўринов Ёқубжон Жўраевич - Қоракўл тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Бухоро вилояти
Хамидкулов Бахром Саидович - Шароф Рашидов тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Жиззах вилояти
Шарипов Рустам Абдурахимович - Бойсун тумани тиббиёт бирлашмасининг «Дарбанд» ҳудудий тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Сурхондарё вилояти
Эгамназаров Шокир Нормуротович - Пахтачи тумани тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Самарқанд вилояти
Юсупов Баходир Темирович - Андижон шаҳар тиббиёт бирлашмасининг тез тиббий ёрдам бўлими ҳайдовчиси, Андижон вилояти
Тўймуродов Зафар Мардиевич - Қўшрабод тумани санитария-эпидемиологик осойишталик ва жамоат саломатлиги бўлимининг санитария-гигиена лабораторияси шифокор-лаборанти, Самарқанд вилояти
Холбоев Улуғбек Бобоярович - Сурхондарё вилояти кўп тармоқли тиббиёт марказининг нейрохирургия бўлими мудири
Хушвақтов Ўткир Шоназарович - Навоий вилояти кўп тармоқли тиббиёт марказининг жарроҳлик бўлими мудири

За многолетний плодотворный труд по повышению качества медицинского обслуживания в нашей стране, надежной защите здоровья населения, утверждению в обществе здорового образа жизни, достойный вклад в развитие системы здравоохранения на основе международных стандартов, широкое внедрение в практику современных методов лечения, успешную реализацию отраслевых программ, большие заслуги в подготовке специалистов, обладающих высоким потенциалом, а также активное участие в общественной жизни наградить:
Абдумавлонову Насибу Абдукодировну - заведующую женским отделением больницы психических заболеваний №2 Ташкентской области
Авезова Давлата Курбанбаевича - заведующего отделением экстренной кардиологии центральной клинической больницы №1 Главного медицинского управления
Муминова Хусанбоя Нажимидиновича - детского анестезиолога-реаниматолога отделения скорой медицинской помощи Алтынкульского районного медицинского объединения, Андижанская область
Абдухакимова Шосаида - психиатра мужского дома-интерната для лиц с инвалидностью «Мурувват» Каракульского района, Бухарская область
Мухамедову Машкуру - трансфузиолога отделения подготовки крови и ее компонентов Республиканского центра переливания крови
Усманова Рустама Музаффаровича - анестезиолога-реаниматолога инфекционной клинической больницы №3 города Ташкента
Хидирова Абдурасула Нурбаевича - терапевта Шахрисабзского районного медицинского объединения, Кашкадарьинская область
Хакимову Зулфию Хурматовну - заведующую сельским врачебным пунктом «Н.Боймуҳамедов» Ташкентского района, Ташкентская область
Абдуллаеву Дилором - заведующую сельской семейной поликлиникой №10 Галляаральского района, Джизакская область
Абдухоликову Тухтапошшо Нурматовну - старшую медсестру семейного врачебного пункта «Қўғаликўл» Мингбулакского района, Наманганская область
Ачилову Гулзору Сайидмурадовну - заведующую детским инфекционным отделением медико-санитарного отдела государственного учреждения «Навоий кон-металлургия комбинати жамғармаси», Навоийская область
Жумабаеву Гулмиру Уразимбетовну - заведующую семейной поликлиникой №70 Кунградского района, Республика Каракалпакстан
Кахарову Дилором - врача отделения неонатологии Сурхандарьинского областного детского многопрофильного медицинского центра
Рустамову Дилбару Урушовну - заведующую семейной поликлиникой №7 Баяутского района, Сырдарьинская область
Юсупову Мехрибон Кадамовну - заведующую семейной поликлиникой №23 Кошкупырского района, Хорезмская область
Айтекова Бакира Шукирлаевича - врача реанимационного отделения Каракалпакского филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, Республика Каракалпакстан
Алимова Данияра Анваровича - директора Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи
Алимову Аширу Ураловну - психиатра женского дома-интерната для лиц с инвалидностью «Мурувват» Сырдарьинского района, Сырдарьинская область
Алихожаеву Назорат Арипходжаевну - семейного врача семейного врачебного пункта «Ингичка» Фуркатского района, Ферганская область
Арипову Матлубу Нартураевну - врача отделения скорой медицинской помощи Сурхандарьинского филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, Сурхандарьинская область
Бустонову Гулшоду Аширалиевну - дерматовенеролога многопрофильной поликлиники Учкудукского района, Навоийская область
Икрамову Ироду Ташходжаевну - старшую медсестру Ташкентского областного филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи
Мадаминова Алишера Аскаровича - травматолога отделения скорой медицинской помощи Ходжейлийского районного медицинского объединения, Республика Каракалпакстан
Норкузиева Шерали Сафаралиевича - заведующего отделением ангиохирургии и трансплантации Самаркандского областного многопрофильного медицинского центра
Одилову Жамилу Киямовну - медсестру реанимационного отделения Кашкадарьинского областного перинатального центра
Рузметову Хаитжон Каландаровну - терапевта Багатского районного медицинского объединения, Хорезмская область
Рустамова Бахромкула Суюновича - инфекциониста инфекционного отделения Мирзачульского районного медицинского объединения, Джизакская область
Султанову Дилбар Хамидуллаевну - врача отделения функциональной диагностики Национального центра реабилитации и протезирования лиц с инвалидностью
Суюмова Азамата Сайфуллаевича - хирурга отделения сосудистой хирургии и трансплантации почек Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра хирургии имени академика В.Вахидова
Хафизову Тухтахон Яхяевну - врача отделения гастроэнтерологии Бухарского областного многопрофильного медицинского центра
Хужамбердиева Абдусалома Убайдуллаевича - заведующего отделением сердечно-сосудистой хирургии Наманганского филиала Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра кардиологии, Наманганская область
Шаробиддинова Фахриддина Ривожиддиновича - врача пункта «Шаханд» отделения скорой медицинской помощи Туракурганского районного медицинского объединения, Наманганская область
Юлдашева Абдулазиза Абдумаликовича - анестезиолога-реаниматолога реанимационного отделения детской клинической больницы №1 города Ташкента
Якубова Одилжона Назировича - старшего фельдшера семейного врачебного пункта «Ҳақиқат» Андижанского района, Андижанская область
Азизову Дилбар Басатовну - врача отделения неонатологии Наманганского областного детского многопрофильного медицинского центра
Аллазова Феруза Ниязовича - заведующего отделением патоморфологии Самаркандского филиала Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра онкологии и радиологии, Самаркандская область
Димитрову Татьяну Ивановну - старшую медсестру Республиканской детской психоневрологической больницы имени У.Курбонова
Искандарову Сайёрахон Муталибовну - медсестру отделения переливания крови Кувасайского городского медицинского объединения, Ферганская область
Каипова Сапарбая Уразбаевича - хирурга отделения скорой медицинской помощи Чимбайского районного медицинского объединения, Республика Каракалпакстан
Прудскову Татьяну Николаевну - кардиолога отделения терапии Джизакского филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, Джизакская область
Хайматова Йулчивоя Ёрматовича - заведующего реанимационным отделением Паркентского районного медицинского объединения, Ташкентская область
Шарапова Сайпуллу Эркаевича - главного врача сельской больницы «Чандир» Миришкорского района, Кашкадарьинская область
Югая Игоря Александровича - нейрохирурга Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра нейрохирургии
Юсупову Батес Аденбаевну - младшего медицинского работника отделения детской аллергоневрологии многопрофильной клиники Ташкентской медицинской академии
Ашурову Манзурахон Джалолдиновну - заведующую кафедрой питания, детской и подростковой гигиены Ферганского медицинского института общественного здоровья, Ферганская область
Жалилова Шукуриллажона Худойбердиевича - директора общества с ограниченной ответственностью «Соғлом турмуш» города Андижана, Андижанская область
Абдиева Кадама Атабаевича - фельдшера отделения скорой медицинской помощи Ургенчского районного медицинского объединения, Хорезмская область
Журалиева Музаффара Журалиевича - врача отделения кардиологии Национального детского медицинского центра
Каримова Журабека Сунатуллоевича - врача-сурдолога диагностического отделения Самаркандского областного детского многопрофильного медицинского центра
Муйдинова Жавлонбека Иброхимовича - заведующего отделением кардиохирургии Ферганского областного детского многопрофильного медицинского центра
Муртазаева Жасура Бобоназаровича - руководителя частной клиники «Невромед шифо маскани» города Карши, Кашкадарьинская область
Мухаммадиеву Лазизу Яркуловну - фтизиатра межрайонного фтизиатрического диспансера Алмазарского районного медицинского объединения, город Ташкент
Насриеву Дилафруз Савриддиновну - заведующую семейным врачебным пунктом «Д.Бобоқулов» Вабкентского района, Бухарская область
Нуруллаева Нисбатулло Насруллоевича - заведующего отделением кардиотерапевтической реанимации Сырдарьинского филиала Республиканского научного центра экстренной медицинской помощи, Сырдарьинская область
Рахимова Шерзодбека Алишеровича - директора общества с ограниченной ответственностью «Malika laboratories» Андижанского района, Андижанская область
Рахманову Дилбар Ибрагимовну - врача инфекционного отделения Республиканской специализированной больницы Зангиата №1
Абдусаматова Шовката Абдумухторовича - водителя отделения скорой медицинской помощи Ферганского городского медицинского объединения, Ферганская область
Авазова Равшонбека Наримовича - водителя отделения скорой медицинской помощи Ургенчского городского медицинского объединения, Хорезмская область
Ишмухамедова Хасана Тишабаевича - водителя станции скорой медицинской помощи города Ташкента
Камалова Косимбета Жамаловича - водителя отделения скорой медицинской помощи Нукусского городского медицинского объединения, Республика Каракалпакстан
Косимова Исомиддина Масакуловича - водителя отделения скорой медицинской помощи Навбахорского районного медицинского объединения, Навоийская область
Набиева Абдумалика Муйдиновича - водителя отделения скорой медицинской помощи Наманганского городского медицинского объединения, Наманганская область
Назарова Арифа Бекназаровича - водителя отделения скорой медицинской помощи Гулистанского городского медицинского объединения, Сырдарьинская область
Назарова Панжи Холлиевича - водителя отделения скорой медицинской помощи Кукдалинского районного медицинского объединения, Кашкадарьинская область
Рахматова Шухрата Хошимовича - водителя отделения скорой медицинской помощи Зангиатинского районного медицинского объединения, Ташкентская область
Уринова Ёкубжона Жураевича - водителя отделения скорой медицинской помощи Каракульского районного медицинского объединения, Бухарская область
Хамидкулова Бахрома Саидовича - водителя отделения скорой медицинской помощи Шараф-Рашидовского районного медицинского объединения, Джизакская область
Шарипова Рустама Абдурахимовича - водителя территориального отделения скорой медицинской помощи «Дарбанд» Байсунского районного медицинского объединения, Сурхандарьинская область
Эгамназарова Шокира Нормуротовича - водителя отделения скорой медицинской помощи Пахтачинского районного медицинского объединения, Самаркандская область
Юсупова Баходира Темировича - водителя отделения скорой медицинской помощи Андижанского городского медицинского объединения, Андижанская область
Туймуродова Зафара Мардиевича - врача-лаборанта санитарно-гигиенической лаборатории Кошрабадского районного отдела санитарно-эпидемиологического благополучия и общественного здоровья, Самаркандская область
Холбоева Улугбека Бобояровича - заведующего отделением нейрохирургии Сурхандарьинского областного многопрофильного медицинского центра
Хушвактова Уткира Шоназаровича - заведующего хирургическим отделением Навоийского областного многопрофильного медицинского центра