O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev O‘zbekiston-Tojikiston sammitining ikkinchi kuni tadbirlarida ishtirok etish uchun Buxoro shahriga keldi.
Buxoro xalqaro aeroportida davlatimiz rahbari mamlakatimizda davlat tashrifi bilan bo‘lib turgan Tojikiston Respublikasi Prezidenti Emomali Rahmonni kutib oldi.
Tantanali kutib olish marosimi bo‘ldi. Oliy martabali mehmon sharafiga milliy qo‘shiq va raqslar ijro etildi.
Bugun yetakchilar qadimiy Buxoroning tarixiy obidalarini ziyorat qiladilar. Sanoat korxonalari faoliyati bilan tanishish ham ko‘zda tutilgan.

Presidents of Uzbekistan and Tajikistan arrive in Bukhara
President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev has arrived in Bukhara to take part in the second day of events of the Uzbekistan–Tajikistan summit.
At Bukhara International Airport, the Head of State welcomed the President of the Republic of Tajikistan Emomali Rahmon, who is in Uzbekistan on a state visit.
A welcoming ceremony was held, featuring national songs and dances in honor of the distinguished guest.
Today, the heads of state will visit the historic landmarks of ancient Bukhara. A visit to industrial enterprises is also planned.