Mahalla tizimi xodimlari kuni munosabati bilan bir guruh yurtdoshlarimizni mukofotlash to‘g‘risida
Mamlakatimizda o‘zini o‘zi boshqarish organlari faoliyatini yangi bosqichga ko‘tarish, mahallaning Yangi O‘zbekiston hayotidagi o‘rni va nufuzini yanada yuksaltirish, yurtimizda keng ko‘lamli islohotlarni amalga oshirish orqali inson qadrini ulug‘lash, mahallabay ishlash tizimini samarali yo‘lga qo‘yish borasidagi katta xizmatlari, jamiyatimizda o‘zaro do‘stlik va hamjihatlikni mustahkamlash, azaliy ezgu an’analarimizni asrab-avaylash, ma’naviy muhit barqarorligini ta’minlash hamda oilalarni har tomonlama qo‘llab-quvvatlash, sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish, yosh avlodni Vatanga muhabbat, milliy va umuminsoniy qadriyatlarga hurmat ruhida tarbiyalash ishlariga qo‘shgan munosib hissasi uchun quyidagilar mukofotlansin:
Kalandarova Muborak Durdiboyevna - Olot tumanidagi «Buvijonlar maktabi» jamoatchilik kengashi raisi, Buxoro viloyati
Xudayberganov Madraxim Xudayberganovich - Bog‘ot tumanidagi «Kattabog‘» mahalla fuqarolar yig‘ini kengashi raisining o‘rinbosari, Xorazm viloyati
Bulokova Dilfuza Xotamovna - Oqdaryo tumanidagi «Chorbog‘» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Samarqand viloyati
Janisboyeva Aliya Mexmonkulovna - Bo‘ka tumani 9-oilaviy poliklinikasining «Samarqand» mahalla fuqarolar yig‘inidagi patronaj hamshirasi, Toshkent viloyati
Inagamov Jovdatxon Sultanovich - O‘zbekiston mahallalari uyushmasi raisining birinchi o‘rinbosari
Lutfillayeva Salima Boymirzayevna - Namangan shahar obodonlashtirish boshqarmasining «Chorsu», «Ozod» va «G‘ishtko‘prik» mahalla fuqarolar yig‘inlaridagi ko‘kalamzorlashtiruvchi – gul ekuvchisi, Namangan viloyati
Masharipov Yusupbay Ataxanovich - Ellikqal’a tumanidagi «Sharq yulduzi» ovul fuqarolar yig‘inining Yangi O‘zbekiston ko‘chasi biyi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Raxmonov Erkin Xolliyevich - Angor tumanidagi «To‘lqin» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Surxondaryo viloyati
Xaziratkulov Baxodir Mirzayevich - Guliston tumanidagi «Sharq haqiqati» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Sirdaryo viloyati
Yuldasheva Marxabo O‘mirovna - Forish tumanidagi «Xonbandi» mahalla fuqarolar yig‘ini xotin-qizlar faoli, Jizzax viloyati
Allayeva Zulfiya Hazratqulovna - Shahrisabz tumanidagi «Miraki» mahalla fuqarolar yig‘ini maslahat guruhi rahbari, Qashqadaryo viloyati
Saatova Zulayxa Ochilovna - Toshkent shahar bosh imom-xatibining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha yordamchisi, bosh otinoyisi
Toshlanova Xodisaxon Otajonovna - Paxtaobod tumanidagi «Ma’rifat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Andijon viloyati
Enazarov Izzatilla Saibovich - «Nuroniy» jamg‘armasining Buvayda tumani bo‘limi raisi, Farg‘ona viloyati
Aydarova Juldizay Razakovna - Konimex tumani 6-oilaviy poliklinikasining «To‘qqiztepa» mahalla fuqarolar yig‘inidagi oilaviy shifokori, Navoiy viloyati
Axmedov Sanjar Baxtiyorovich - Romitan tumani ichki ishlar bo‘limining «Qumrabot» mahalla fuqarolar yig‘inidagi profilaktika katta inspektori, Buxoro viloyati
Mamadjonov Donyorbek Ikromjon o‘g‘li - Mingbuloq tumani ichki ishlar bo‘limining «Birlashgan» mahalla fuqarolar yig‘inidagi profilaktika katta inspektori, Namangan viloyati
Xayitov Sayitnazar Atokulovich - Ishtixon tumanidagi yakka tartibdagi tadbirkor, temirchi usta, Samarqand viloyati
Yuldasheva Moxidil Shadmanbekovna - Andijon shahridagi «Yaxshi» mahalla fuqarolar yig‘ini xotin-qizlar faoli, Andijon viloyati
Yodgorov Ulugbek Baxtiyorovich - Dang‘ara tumanidagi «Firdavs Yunusov» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Farg‘ona viloyati
Turabova Lutfiya Normuminovna - Paxtachi tumanidagi 4-oilaviy bolalar uyi rahbari, Samarqand viloyati
Yuldasheva Muyassar Tairovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi «Oqibat» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Toshkent shahri
Abdullayev Yigitali Saydullo o‘g‘li - Jarqo‘rg‘on tumanidagi «Young Adults» o‘quv markazi direktori, Surxondaryo viloyati
Ahmadov Sirojiddin Sodiq o‘g‘li - Guliston shahridagi «Ibratli» mahalla fuqarolar yig‘ini yoshlar yetakchisi, Sirdaryo viloyati
Muxitdinov Nizomiddin Najmiddin o‘g‘li - Zangiota tumanidagi «Shodlik» mahalla fuqarolar yig‘ini yoshlar yetakchisi, Toshkent viloyati
Xolmatov Mehrojbek Erkin o‘g‘li - Chilonzor tumanidagi «Tirsakobod» mahalla fuqarolar yig‘ini yoshlar yetakchisi, Toshkent shahri
Axmedov Qilichbek Dadaparpiyevich - Oltiariq tumani «Zilol» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Farg‘ona viloyati
Bayjanova Maqsuda Xudayberganovna - Urganch tumani soliq inspeksiyasining «Cho‘lobod», «Oyoqbog‘» va «Yangi O‘rtabog‘» mahallalariga biriktirilgan davlat soliq katta inspektori, Xorazm viloyati
Ikromov Davronbek Ilxom o‘g‘li - Piskent tumani «Navoiy» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Toshkent viloyati
Kazaxbayev Polat Torebayevich - Qo‘ng‘irot tumanidagi «Talliq» mahalla fuqarolar yig‘ini raisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Kasimova Xasiyat Ulukovna - Surxondaryo viloyati bosh imom-xatibining xotin-qizlar masalalari bo‘yicha yordamchisi, bosh otinoyisi
Qodirov Asliddin Baxtiyor o‘g‘li - G‘allaorol tumanidagi «Madaniyat» qishloq fuqarolar yig‘inining kompleks ijtimoiy xizmat ko‘rsatuvchi xodimi, Jizzax viloyati
Kodirova Mufazzal Arslonovna - Andijon viloyati targ‘ibotchilar guruhi rahbari
Murodov Sobur G‘aniyevich - O‘zbekiston mahallalari uyushmasining milliy qadriyatlarni mustahkamlash va sog‘lom turmush tarzini targ‘ib etish bo‘limi bosh mutaxassisi
Soxiyeva Gulshod Jobborovna - Qamashi tumanidagi «G‘ishtli» va «Boybo‘ri» mahalla fuqarolar yig‘inlari xotin-qizlar faoli, Qashqadaryo viloyati
Usmonov Zuxriddin Muxiddinovich - Buxoro tumani «Shexoncha» mahalla fuqarolar yig‘inidagi hokim yordamchisi, Buxoro viloyati
Xakimov Davron Nurmuxamadovich - Pop tumanidagi «Vodiy trade center» mas’uliyati cheklangan jamiyati ta’sischisi, Namangan viloyati
Xasanova Farida Raxmatullayevna - Sergeli tumanidagi «Farog‘atli» mahalla fuqarolar yig‘inining kompleks ijtimoiy xizmat ko‘rsatuvchi xodimi, Toshkent shahri
Xudoyqulova Munira Sunnatilloyevna - Nurota tumanidagi «Munira New Brand» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Navoiy viloyati
Egamberdiyev Farruh Usmanaliyevich - Yangiobod tumani soliq inspeksiyasining «Shodlik» va «Do‘stlik» mahallalariga biriktirilgan davlat soliq bosh inspektori, Jizzax viloyati

За большие заслуги в деле дальнейшего укрепления роли и авторитета махалли, выведения на новый уровень деятельности органов самоуправления в Новом Узбекистане, возвышения достоинства человека через реализацию широкомасштабных реформ, эффективного внедрения системы работы в разрезе махаллей, укрепления в обществе атмосферы дружбы и согласия, а также за достойный вклад в сохранение добрых традиций нашего народа, обеспечение стабильности духовно-нравственной среды, всестороннюю поддержку семей, продвижение здорового образа жизни и воспитание подрастающего поколения в духе любви к Родине, уважения к национальным и общечеловеческим ценностям наградить:
Каландарову Муборак Дурдибоевну - председателя общественного совета «Бувижонлар мактаби» Алатского района, Бухарская область
Худайбеpганова Мадpахима Худайбеpгановича - заместителя председателя совета схода граждан махалли «Каттабоғ» Багатского района, Хорезмская область
Булокову Дилфузу Хотамовну - председателя схода граждан махалли «Чорбоғ» Акдарьинского района, Самаркандская область
Жанисбоеву Алию Мехмонкуловну - патронажную медсестру схода граждан махалли «Самарқанд» семейной поликлиники № 9 Букинского района, Ташкентская область
Инагамова Жовдатхона Султановича - первого заместителя председателя Ассоциации махаллей Узбекистана
Лутфиллаеву Салиму Боймирзаевну - озеленителя-цветовода сходов граждан махаллей «Чорсу», «Озод» и «Ғишткўприк» управления благоустройства города Намангана, Наманганская область
Машарипова Юсупбая Атахановича - старейшину улицы Янги Ўзбекистон схода граждан аула «Шарқ юлдузи» Элликкалинского района, Республика Каракалпакстан
Рахмонова Эркина Холлиевича - председателя схода граждан махалли «Тўлқин» Ангорского района, Сурхандарьинская область
Хазираткулова Баходира Мирзаевича - председателя схода граждан махалли «Шарқ ҳақиқати» Гулистанского района, Сырдарьинская область
Юлдашеву Мархабо Умировну - женского активиста схода граждан махалли «Хонбанди» Фаришского района, Джизакская область
Аллаеву Зулфию Хазраткуловну - руководителя консультативной группы схода граждан махалли «Мираки» Шахрисабзского района, Кашкадарьинская область
Саатову Зулайху Очиловну - помощницу главного имам-хатиба города Ташкента по делам женщин, главную отыное
Тошланову Ходисахон Отажоновну - председателя схода граждан махалли «Маърифат» Пахтаабадского района, Андижанская область
Эназарова Иззатиллу Саибовича - председателя Бувайдинского районного отделения фонда «Нуроний», Ферганская область
Айдарову Жулдизай Разаковну - семейного врача схода граждан махалли «Тўққизтепа» семейной поликлиники № 6 Канимехского района, Навоийская область
Ахмедова Санжара Бахтиёровича - старшего инспектора профилактики схода граждан махалли «Қумработ» отдела внутренних дел Ромитанского района, Бухарская область
Мамаджонова Донёрбека Икромжон угли - старшего инспектора профилактики схода граждан махалли «Бирлашган» отдела внутренних дел Мингбулакского района, Наманганская область
Хайитова Сайитназара Атокуловича - индивидуального предпринимателя Иштыханского района, кузнеца, Самаркандская область
Юлдашеву Мохидил Шадманбековну - женского активиста схода граждан махалли «Яхши» города Андижана, Андижанская область
Ёдгорова Улугбека Бахтиёровича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Фирдавс Юнусов» Дангаринского района, Ферганская область
Турабову Лутфию Нормуминовну - руководителя семейного детского дома № 4 Пахтачинского района, Самаркандская область
Юлдашеву Муяссар Таировну - председателя схода граждан махалли «Оқибат» Мирзо-Улугбекского района, город Ташкент
Абдуллаева Йигитали Сайдулло угли - директора учебного центра «Young Adults» Джаркурганского района, Сурхандарьинская область
Ахмадова Сирожиддина Содик угли - лидера молодежи в сходе граждан махалли «Ибратли» города Гулистана, Сырдарьинская область
Мухитдинова Низомиддина Нажмиддин угли - лидера молодежи в сходе граждан махалли «Шодлик» Зангиатинского района, Ташкентская область
Холматова Мехрожбека Эркин угли - лидера молодежи в сходе граждан махалли «Тирсакобод» Чиланзарского района, город Ташкент
Ахмедова Киличбека Дадапарпиевича - помощника хокима в сходе граждан махалли «Зилол» Алтыарыкского района, Ферганская область
Байжанову Максуду Худайбергановну - старшего государственного налогового инспектора налоговой инспекции Ургенчского района, прикрепленного к махаллям «Чўлобод», «Оёқбоғ» и «Янги Ўртабоғ», Хорезмская область
Икромова Давронбека Илхом угли - помощника хокима в сходе граждан махалли «Навоий» Пскентского района, Ташкентская область
Казахбаева Полата Торебаевича - председателя схода граждан махалли «Таллиқ» Кунградского района, Республика Каракалпакстан
Касимову Хасият Улуковну - помощницу главного имам-хатиба Сурхандарьинской области по делам женщин, главную отыное
Кодирова Аслиддина Бахтиёр угли - специалиста по организации комплексных социальных услуг сельского схода граждан махалли «Маданият» Галляаральского района, Джизакская область
Кодирову Муфаззал Арслоновну - руководителя группы пропагандистов Андижанской области
Муродова Собура Ганиевича - главного специалиста отдела по укреплению национальных ценностей и пропаганде здорового образа жизни Ассоциации махаллей Узбекистана
Сохиеву Гулшод Жобборовну - женского активиста сходов граждан махаллей «Ғиштли» и «Бойбўри» Камашинского района, Кашкадарьинская область
Усмонова Зухриддина Мухиддиновича - помощника хокима в сходе граждан махалли «Шехонча» Бухарского района, Бухарская область
Хакимова Даврона Нурмухамадовича - учредителя общества с ограниченной ответственностью «Vodiy trade center» Папского района, Наманганская область
Хасанову Фариду Рахматуллаевну - специалиста по организации комплексных социальных услуг схода граждан махалли «Фароғатли» Сергелийского района, город Ташкент
Худойкулову Муниру Суннатиллоевну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Munira New Brand» Нуратинского района, Навоийская область
Эгамбердиева Фарруха Усманалиевича - главного государственного налогового инспектора налоговой инспекции Янгиабадского района, прикрепленного к махаллям «Шодлик» и «Дўстлик», Джизакская область