Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlash to‘g‘risida
Mamlakatimizda xotin-qizlarni e’zozlash, ularning ezgu orzu-intilishlarini qo‘llab-quvvatlash hamda o‘zining iqtidori, muhim g‘oya va tashabbuslari, ibratli amaliy ishlari va erishgan yutuqlari bilan yoshlarga o‘rnak bo‘lib kelayotgan, ijtimoiy-iqtisodiy hayotimizdagi o‘zgarishlar jarayonida faol ishtirok etib, yurtimiz ravnaqi yo‘lida bor kuch-g‘ayrati, zamonaviy bilim va malakasi, ma’naviy-intellektual salohiyatini namoyon etayotgan qizlarimizni munosib rag‘batlantirish maqsadida:
1. Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi huzuridagi Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti komissiyasining Qoraqalpog‘iston Respublikasi, viloyatlar va Toshkent shahrining iqtidorli qizlarini a’lo xulqi, noyob iste’dodi, zukkoligi, tashabbuskorligi, o‘qishdagi muvaffaqiyatlari hamda ta’lim, fan, adabiyot, madaniyat, san’at, sport, axborot texnologiyalari sohalarida va jamoatchilik faoliyatida erishgan alohida yutuqlari uchun Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlash to‘g‘risidagi takliflari ilovadagi ro‘yxatga muvofiq ma’qullansin.
2. Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlanganlarga 8-mart – Xalqaro xotin-qizlar kuni munosabati bilan o‘tkaziladigan bayram tantanalarida sovrindorlik diplomlari va ko‘krak nishonlari topshirilsin.
3. O‘zbekiston Respublikasi Iqtisodiyot va moliya vazirligi Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti sovrindorlarining har biriga bazaviy hisoblash miqdorining 50 baravari miqdorida pul mukofoti berilishini ta’minlasin.
4. O‘zbekiston Milliy axborot agentligi, O‘zbekiston Milliy teleradiokompaniyasi va boshqa ommaviy axborot vositalariga Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti sohibalarining ibratli faoliyati, ularning noyob iste’dodi va erishgan yutuqlarini keng yoritib borish tavsiya etilsin.
5. Mazkur qarorning bajarilishini nazorat qilish O‘zbekiston Respublikasining Bosh vaziri A.Aripov va O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti maslahatchisi G‘.Mirzayev zimmasiga yuklansin.
Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlanganlar
RO‘YXATI
Satniyazova Indira Qaniyaz qizi - Qoraqalpoq davlat universitetining 3-bosqich talabasi (Qoraqalpog‘iston Respublikasi)
Erimbatova Dilnoza Nurulla qizi - Qoraqalpoq davlat universitetining 2-bosqich magistranti (Qoraqalpog‘iston Respublikasi)
Umurzoqova Moxlaroy Muxtorjon qizi - Andijon davlat pedagogika institutining 1-bosqich magistranti (Andijon viloyati)
Abduqaxorova Muslimaxon Mirzabaxrom qizi - Andijon davlat pedagogika institutining 1-bosqich magistranti (Andijon viloyati)
Ergashova Mehriniso Husniddin qizi - Buxoro davlat pedagogika institutining 1-bosqich magistranti (Buxoro viloyati)
Fayzullayeva Vazira Xamidovna - Buxoro davlat tibbiyot institutining 1-bosqich magistranti (Buxoro viloyati)
Tursunova Visola Behzodovna - Jizzax davlat pedagogika universitetining 2-bosqich talabasi (Jizzax viloyati)
Jo‘raboyeva Muhsina Orif qizi - O‘zbekiston Milliy universitetining tabiiy geografiya kafedrasi kabinet mudiri (Jizzax viloyati)
Murodova Marjona Shuxrat qizi - Bojxona institutining xalqaro hamkorlik bo‘limi inspektori (Qashqadaryo viloyati)
Amirova Latofat Bahrom qizi - Erkin ijodkor, shoira (Qashqadaryo viloyati)
Qudratova Mashxura Fazliddin qizi - Navoiy shahridagi Prezident maktabining 11-sinf o‘quvchisi (Navoiy viloyati)
Haydarova Laziza Nabijon qizi - Navoiy davlat universitetining 2-bosqich talabasi (Navoiy viloyati)
Ergashova Xushnozaoy Toxirjon qizi - M.Turg‘unboyeva nomidagi «Bahor» davlat raqs ansambli balet artisti (Namangan viloyati)
Ismoilova Gulshanoy Shuhrat qizi - O‘zbekiston Milliy universitetining 1-bosqich talabasi (Namangan viloyati)
Mamedova Amaliya Parvizovna - Samarqand shahridagi 33-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-sinf o‘quvchisi (Samarqand viloyati)
Tohirova Mohigul Umir qizi - Samarqand davlat universitetining amaliy psixologiya kafedrasi assistenti (Samarqand viloyati)
Mingboyeva Zulxayo Ulug‘bek qizi - Guliston shahridagi Halima Xudoyberdiyeva nomidagi ijod maktabining 11-sinf o‘quvchisi (Sirdaryo viloyati)
Maxmudova Olimaxon Yusufjon qizi - O‘zbek milliy maqom san’ati markazining Sirdaryo viloyati bo‘limi sozandasi (Sirdaryo viloyati)
Ibrogimova Nodira Jurabekovna - Toshkent shahridagi «Shkola 21» nodavlat ta’lim muassasasi loyiha rahbari (Surxondaryo viloyati)
Shokirova Gulhayyo O‘ktam qizi - Toshkent to‘qimachilik va yengil sanoat institutining 1-bosqich magistranti (Surxondaryo viloyati)
Uralova Gulhayo Baxodir qizi - O‘zbekiston Respublikasi Fanlar akademiyasining o‘zbek tili, adabiyoti va folklori instituti 2-bosqich tayanch doktoranti (Toshkent viloyati)
Xolmuxamedova Parizod Jasurbek qizi - Yuqori Chirchiq tumanidagi 24-bolalar musiqa va san’at maktabining badiiy kashtachilik o‘qituvchisi (Toshkent viloyati)
Jo‘raboyeva Dilafruzxon Sardorjon qizi - Xalqaro frilanserlik platformalari frilanseri (Farg‘ona viloyati)
Sobirova Dilafruzxon Salohiddin qizi - Farg‘ona shahridagi Prezident maktabining 11-sinf o‘quvchisi (Farg‘ona viloyati)
Quronboyeva Moxinur Odilbek qizi - Urganch davlat tibbiyot institutining katta o‘qituvchisi (Xorazm viloyati)
Do‘smetova Shahzoda Do‘smet qizi - O‘zbek milliy maqom san’ati markazining Xorazm viloyati bo‘limi maqom xonandasi (Xorazm viloyati)
Saranseva Anastasiya Olegovna - Mirzo Ulug‘bek tumanidagi 208-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 11-sinf o‘quvchisi (Toshkent shahri)

1. Одобрить предложения Комиссии по Государственной премии имени Зульфии при Комитете семьи и женщин о присуждении одаренным девушкам из Республики Каракалпакстан, областей и города Ташкента за отличное поведение, уникальный талант, сметливость, инициативность, успехи в учебе, а также особые достижения в области образования, науки, литературы, культуры, искусства, спорта, информационных технологий и общественной деятельности Государственной премии имени Зульфии согласно прилагаемому списку.
4. Национальному информационному агентству Узбекистана, Национальной телерадиокомпании Узбекистана и другим средствам массовой информации широко освещать образцовую деятельность, уникальные способности и достижения лауреатов Государственной премии имени Зульфии.
СПИСОК
Сатниязова Индира Канияз кизи - студентка 3-го курса Каракалпакского государственного университета (Республика Каракалпакстан)
Эримбатова Дилноза Нурулла кизи - магистрант 2-го курса Каракалпакского государственного университета (Республика Каракалпакстан)
Умурзокова Мохларой Мухторжон кизи - магистрант 1-го курса Андижанского государственного педагогического института (Андижанская область)
Абдукахорова Муслимахон Мирзабахром кизи - магистрант 1-го курса Андижанского государственного педагогического института (Андижанская область)
Эргашова Мехринисо Хусниддин қизи - магистрант 1-го курса Бухарского государственного педагогического института (Бухарская область)
Файзуллаева Вазира Хамидовна - магистрант 1-го курса Бухарского государственного медицинского института (Бухарская область)
Турсунова Висола Бехзодовна - студентка 2-го курса Джизакского государственного педагогического университета (Джизакская область)
Журабоева Мухсина Ориф кизи - заведующая кабинетом кафедры естественной географии Национального университета Узбекистана (Джизакская область)
Муродова Маржона Шухрат кизи - инспектор отдела международного сотрудничества Таможенного института (Кашкадарьинская область)
Амирова Латофат Бахром кизи - свободный творческий деятель, поэтесса (Кашкадарьинская область)
Кудратова Машхура Фазлиддин кизи - ученица 11-го класса Президентской школы города Навои (Навоийская область)
Хайдарова Лазиза Набижон кизи - студентка 2-го курса Навоийского государственного университета (Навоийская область)
Эргашова Хушнозаой Тохиржон кизи - артист балета Государственного ансамбля танца «Баҳор» имени М.Тургунбаевой
Исмоилова Гулшаной Шухрат кизи - студентка 1-го курса Национального университета Узбекистана (Наманганская область)
Мамедова Амалия Парвизовна - ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 33 города Самарканда (Самаркандская область)
Тохирова Мохигул Умир кизи - ассистент кафедры прикладной психологии Самаркандского государственного университета (Самаркандская область)
Мингбоева Зулхаё Улугбек кизи - ученица 11-го класса Творческой школы имени Халимы Худойбердиевой города Гулистана (Сырдарьинская область)
Махмудова Олимахон Юсуфжон кизи - музыкант Сырдарьинского областного отдела Центра узбекского национального искусства макома
Иброгимова Нодира Журабековна - руководитель проекта негосударственного образовательного учреждения «Shkola 21» города Ташкента (Сурхандарьинская область)
Шокирова Гулхайё Уктам кизи - магистрант 1-го курса Ташкентского института текстильной и легкой промышленности (Сурхандарьинская область)
Уралова Гулхаё Баходир кизи - базовый докторант 2-го курса Института узбекского языка, литературы и фольклора Академии наук Республики Узбекистан (Ташкентская область)
Холмухамедова Паризод Жасурбек кизи - преподаватель по художественной вышивке детской школы музыки и искусств № 24 Юкоричирчикского района (Ташкентская область)
Журабоева Дилафрузхон Сардоржон кизи - фрилансер международных фриланс-платформ (Ферганская область)
Собирова Дилафрузхон Салоҳиддин кизи - ученица 11-го класса Президентской школы города Ферганы (Ферганская область)
Куронбоева Мохинур Одилбек кизи - старший преподаватель Ургенчского государственного медицинского института (Хорезмская область)
Дусметова Шахзода Дусмет кизи - исполнитель макома Хорезмского областного отдела Центра узбекского национального искусства макома
Саранцева Анастасия Олеговна - ученица 11-го класса средней общеобразовательной школы № 208 Мирзо-Улугбекского района (город Ташкент)