Oʻzbekiston Prezidenti “Engro Group” kompaniyasi rahbari bilan hamkorlik rejalarini muhokama qildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pokistonga davlat tashrifi doirasidagi ishbilarmonlik tadbirlari davomida “Engro Group” kompaniyasi raisi Ahsan Zafar Sayid bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Kompaniya Pokistonning energetika xavfsizligiga ulkan hissa qoʻshib, energetika, neft-kimyo va qishloq xoʻjaligi sohalarida katta tajribaga ega.
Suhbatda Prezidentimiz kompaniyaning kimyo sanoatidagi loyihalarni amalga oshirishda ishtirok etishini qoʻllab-quvvatladi. Shuningdek, chorvachilikni rivojlantirish va chorva mahsulotlarini yetkazib berish boʻyicha sheriklik uchun katta salohiyat mavjudligi taʼkidlandi.

President of Uzbekistan discusses cooperation plans with head of Engro Group
As part of the business program of the state visit, the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with Ahsan Zafar Syed, chairman of the Engro Group.
The company has made a significant contribution to ensuring Pakistan's energy security. It has extensive experience in the energy, petrochemical, and agricultural sectors.
During the meeting, the President of our country supported the company's participation in the implementation of projects in the chemical industry. The great potential for partnership in the development of livestock farming and the supply of its products was also noted.