Oʻzbekiston Prezidenti “Engro Group” kompaniyasi rahbari bilan hamkorlik rejalarini muhokama qildi
Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Pokistonga davlat tashrifi doirasidagi ishbilarmonlik tadbirlari davomida “Engro Group” kompaniyasi raisi Ahsan Zafar Sayid bilan uchrashuv oʻtkazdi.
Kompaniya Pokistonning energetika xavfsizligiga ulkan hissa qoʻshib, energetika, neft-kimyo va qishloq xoʻjaligi sohalarida katta tajribaga ega.
Suhbatda Prezidentimiz kompaniyaning kimyo sanoatidagi loyihalarni amalga oshirishda ishtirok etishini qoʻllab-quvvatladi. Shuningdek, chorvachilikni rivojlantirish va chorva mahsulotlarini yetkazib berish boʻyicha sheriklik uchun katta salohiyat mavjudligi taʼkidlandi.

Президент Узбекистана обсудил планы сотрудничества с главой компании Engro Group
Очередным пунктом деловой программы государственного визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева стала встреча с председателем компании Engro Group Ахсаном Зафаром Сайедом.
Компания внесла большой вклад в обеспечение энергетической безопасности Пакистана. Обладает большим опытом работы в сфере энергетики, нефтехимии и агросекторе.
В беседе Президент нашей страны поддержал участие компании в реализации проектов в химической промышленности. Отдельно отмечен большой потенциал для партнерства в развитии животноводства и поставках его продукции.