Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev Davos shahriga amaliy tashrifi doirasida “Blackrock” kompaniyasi direktorlar kengashi aʼzosi va katta boshqaruvchi direktori Adebayo Ogunlesi bilan uchrashdi.
Ushbu yetakchi kompaniya bilan investitsiyaviy hamkorlikning ustuvor yoʻnalishlari va ilgari erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish masalalari muhokama qilindi.
“Blackrock” kompaniyasining mamlakatimizdagi ustuvor loyihalarda ishtirok etish istiqbollari yuzasidan fikr almashildi.
Kompaniyaning Oʻzbekistondagi bir qator korxonalar kapitaliga kirish, qoʻshma investitsiya mexanizmlarini ishlab chiqish va mamlakat investitsiya muhitini yaxshilash uchun xalqaro ekspertizani jalb qilish boʻyicha tashabbuslari qoʻllab-quvvatlandi.

В рамках программы рабочего визита в город Давос Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев провел встречу с членом Совета директоров и старшим управляющим директором компании Blackrock Адебайо Огунлеси.
Были рассмотрены ключевые направления инвестиционного взаимодействия с данной ведущий компанией и реализация ранее достигнутых договорённостей.
Состоялся обмен мнениями о перспективах участия Blackrock в приоритетных проектах в нашей стране.
Поддержаны инициативы компании по вхождению в капитал ряда узбекских предприятий, формированию механизмов совместных инвестиций, а также привлечению международной экспертизы для улучшения инвестиционного климата страны.