Prokuratura organlari xodimlari kuni munosabati bilan bir guruh xodimlarni mukofotlash to‘g‘risida
Mamlakatimiz prokuratura organlaridagi ko‘p yillik fidokorona mehnati, yurtimizda qonuniylikni va huquq-tartibotni mustahkamlashga qo‘shgan katta hissasi, fuqarolarning huquq va erkinliklarini, jamiyat va davlatning qonun bilan qo‘riqlanadigan manfaatlarini himoya qilish yo‘lidagi ibratli faoliyati, huquqbuzarliklarning oldini olish hamda jamiyatimizda huquqiy madaniyatni oshirish, yosh avlodni Vatanga muhabbat va sadoqat ruhida tarbiyalash borasidagi alohida xizmatlari uchun quyidagilar mukofotlansin:
Kalonov Botir Xamzayevich – O‘zbekiston Respublikasi prokuraturasi faxriylarini ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash jamoatchilik markazi raisi
Yunusov Marat Erkinovich – O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamenti boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari
Razakova Gulchexra Narzullayevna – O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurashish departamentining Toshkent shahar boshqarmasi katta inspektori
Zaripov Jamshid Baxodirovich – Jizzax viloyati prokuraturasi bo‘lim boshlig‘i
Maxmudov Murodbek Madiyorovich – O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi mas’ul xodimi

О награждении в связи с Днем работников органов прокуратуры группы работников
За многолетний самоотверженный труд в органах прокуратуры, огромный вклад в укрепление законности и правопорядка в стране, образцовую деятельность на пути защиты прав и свобод граждан, интересов общества и государства, охраняемых законом, особые заслуги в предотвращении правонарушений и повышении правовой культуры в обществе, воспитании молодого поколения в духе любви и преданности Родине наградить:
Калонова Ботира Хамзаевича – председателя Общественного центра социальной поддержки ветеранов прокуратуры Республики Узбекистан
Юнусова Марата Эркиновича – первого заместителя начальника Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан
Разакову Гулчехру Нарзуллаевну – старшего инспектора Ташкентского городского управления Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан
Зарипова Жамшида Баходировича – начальника отдела прокуратуры Джизакской области
Махмудова Муродбека Мадиёровича – ответственного работника Администрации Президента Республики Узбекистан