Oʻzbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 29-dekabr kuni Qozogʻiston Respublikasi birinchi Prezidenti Nursulton Nazarboyev bilan telefon orqali muloqot qildi.
Suhbat avvalida mamlakatimiz yetakchisi va Qozogʻistonning birinchi Prezidenti yaqinlashib kelayotgan Yangi yil bayrami munosabati bilan bir-birlarini samimiy qutlab, qardosh mamlakatlarimiz xalqlariga tinchlik, barqarorlik va ravnaq tilaklarini izhor etdilar.
Oʻzbekiston va Qozogʻiston oʻrtasidagi doʻstlik, yaxshi qoʻshnichilik, strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlari yuksak darajaga chiqqani, shuningdek, koʻp qirrali hamkorlik barcha ustuvor sohalarda izchil rivojlanayotgani alohida mamnuniyat bilan qayd etildi.

On December 29, a telephone conversation was held between the President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev and the first President of the Republic of Kazakhstan Nursultan Nazarbayev.
In the beginning of the conversation, the leader of our country and the first President of Kazakhstan exchanged warm congratulations on the occasion of coming New Year, expressing best wishes for peace, stability and prosperity of the people of the two brotherly countries.
The high level of relations of friendship, good neighborliness, strategic partnership and alliance between Uzbekistan and Kazakhstan was noted with special satisfaction, as well as continuous development of multifaceted cooperation in all priority areas of interaction.