Sirdaryo viloyati delegatsiyasi Xitoy tajribasini o‘rganmoqda
Shu kunlarda Sirdaryo viloyati hokimligi, shahar va tumanlari boshqaruv tizimida faoliyat ko‘rsatayotgan bir guruh faol ayollardan iborat delegatsiya Xitoyda tashrif bilan bo‘lib turibdi.
Delegatsiya tarkibida, shuningdek, viloyat tadbirkor ayollari ham bor.
Delegatsiya aʼzolari O‘zbekiston elchixonasi va Sirdaryo viloyati hokimligi tomonidan Xitoyning Shensi provinsiyasida ayollar tadbirkorligini rivojlantirish sohasidagi tajribasini o‘rganish bo‘yicha tashkil etilgan kursda ishtirok etmoqda.
Tashrif dasturga bo‘yicha Sirdaryo viloyati delegatsiyasi Shensi provinsiyasi rahbariyati bilan uchrashuvlar o‘tkazishi, kichik va o‘rta turdagi tadbirkor ayollarning ishlab chiqarish korxonalariga tashrif buyurishi, ayol tadbirkorlar uyushmasi vakillari bilan tajriba almashishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, delegatsiya aʼzolari Shensi provinsiyasining maktabgacha va maktab taʼlimi sohasidagi ilg‘or tajribasini ham o‘rganish maqsadida davlat va xususiy taʼlim muassasalariga tashrif buyuradi. Bu yerda zamonaviy texnologiyalarni qo‘llagan holda bolalarni o‘qitish va ularga tarbiya berish borasidagi tajribasi bilan tanishadi.
Xozirda Shensi provinsiyasi Xitoyning sanoati yuqori rivojlangan hududlaridan biri hisoblanadi. Ishlab chiqarish, savdo, turizm, qishloq xo‘jaligi va boshqa sohalarda katta tajribaga ega. Shuningdek, provinsiya kambag‘allikka qarshi kurash bo‘yicha ham yetakchi hududlardan sanaladi.

A delegation from the Syrdarya region is studying China's experience.
A delegation consisting of a group of active women working in the Syrdarya regional administration, as well as in the cities and districts of the region, is on a working visit to China.
The delegation is participating in a training course organized by the Embassy of Uzbekistan and the Syrdarya regional administration dedicated to studying China's experience in developing women's entrepreneurship in Shaanxi Province.
According to the visit's itinerary, the delegation will meet with Shaanxi provincial leadership, visit small and medium-sized women's businesses, and exchange experiences with representatives of women entrepreneurship associations.
The delegation also plans to visit public and private educational institutions in Shaanxi Province to study best practices in preschool and school education. During their visits, they will learn about the use of modern technology in teaching and raising children.
Shaanxi Province is currently considered one of the most industrially developed regions in China, boasting significant expertise in manufacturing, trade, tourism, agriculture, and other sectors. Furthermore, the province is among the country's leading regions in implementing poverty alleviation programs.