O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 12-dekabr kuni Ashxobod shahridagi Betaraflik monumenti poyiga gul qo‘yish marosimida ishtirok etdi.
Turkmanistonning insonparvarlik g‘oyalari, tinchlik, bunyodkorlik va ezgulik tamoyillariga sodiqligini ifodalovchi Betaraflik va “Betaraflikning 30 yilligi” yodgorliklarini o‘z ichiga olgan majmua hamda unga tutash landshaftli bog‘ Turkmaniston doimiy betarafligining 30 yilligi va “Xalqaro tinchlik va ishonch yili”ni nishonlashga tayyorgarlik doirasida qayta qurildi va tantanali ravishda ochildi.

Президент Узбекистана возложил цветы к Монументу Нейтралитета в Ашхабаде
Президент Республики Узбекистан Шавкат Мирзиёев 12 декабря принял участие в церемонии возложения цветов к Монументу Нейтралитета в городе Ашхабаде.
Комплекс, включающий в себя Монументы Нейтралитета и «30-летие Нейтралитета», символизирующие приверженность Туркменистана гуманистическим идеалам, принципам мира, созидания и добра, а также прилегающую ландшафтно-парковую территорию, был реконструирован и торжественно открыт в рамках подготовки к празднованию 30-летия постоянного нейтралитета Туркменистана и Международного года мира и доверия.