Qishloq xo‘jaligi xodimlari kuni munosabati bilan soha rivojiga munosib hissa qo‘shgan yurtdoshlarimizdan bir guruhini mukofotlash to‘g‘risida
Mamlakatimiz qishloq xo‘jaligi tizimidagi ko‘p yillik fidokorona mehnati, soha rivojini yangi bosqichga ko‘tarish, intensiv agrotexnik usullarni qo‘llash orqali yuqori hosildorlikka erishish, el-yurt farovonligini yuksaltirishga qo‘shgan munosib hissasi, ilg‘or innovatsion texnologiyalar va zamonaviy ilm-fan yutuqlarini amaliyotga keng joriy etish, yer va suv resurslaridan oqilona foydalanish, mahsulotlarni sifatli qayta ishlash, yurtimiz eksport salohiyatini oshirish yo‘lidagi samarali faoliyati, malakali mutaxassislarni tayyorlash borasidagi katta xizmatlari hamda ijtimoiy hayotdagi faol ishtiroki uchun quyidagilar mukofotlansin:
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan paxtakor» faxriy unvoni bilan
Abduraxmonov Abdunabi Abduraimovich - Sharof Rashidov tumanidagi «Qo‘rg‘ontepa» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati
Matniyozov Po‘lat Yoqubovich - Bog‘ot tumanidagi «Yoqub bobo o‘g‘li Omon» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan qishloq xo‘jaligi xodimi» faxriy unvoni bilan
Komilov Tursunboy - To‘raqo‘rg‘on tumanidagi «Komilov Tursunboy» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi ish boshqaruvchisi, Namangan viloyati
Masharipov Uktam Rustamovich - Xorazm viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari
Ruziyev Zafar Sharopovich - Jizzax viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari
Sanoyev Yodgor  - Vobkent tumanidagi qishloq xo‘jaligi bo‘yicha «Xayrobod» hududi rahbari, Buxoro viloyati
G‘aniyev Shuxrat Madaminovich - O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining agrar rivojlanish masalalari bo‘yicha maslahatchisi
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan irrigator» faxriy unvoni bilan
Nadjimov Marat Faxriyevich - «O‘zsuvloyiha» aksiyadorlik jamiyati bosh direktori
Saidov Yusup Mamatovich - Uzun tumani «Suv yetkazib berish xizmati» davlat muassasasi muhandis-gidrotexnigi, Surxondaryo viloyati
«O‘zbekiston Respublikasida xizmat ko‘rsatgan pillachi» faxriy unvoni bilan
Yusupova Gulbaxar Erkinovna - Beruniy tumanidagi «KKR Ipak Cluster» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Gaffurov Xusanboy Abdullayevich - Oltiariq tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Farg‘ona viloyati
Dadajanov Abduvoxit Toshpulatovich - Uchqo‘rg‘on tumanidagi «Toshpo‘lat hoji ota» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Namangan viloyati
Bekturayev Ummat Abbasovich - Xovos tumanidagi «Xovos gulshani» bog‘dorchilik yo‘nalishidagi mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Sirdaryo viloyati
Yormatova Dilarom - O‘zbekiston davlat jahon tillari universiteti ekologiya va yashil resurslar kafedrasi mudiri
Ismoilov Farxodjon Voxobovich - Surxondaryo viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari
Komilova Zamira Shukulloyevna - «G‘ijduvon ipak tola» mas’uliyati cheklangan jamiyati hudud agronomi, Buxoro viloyati
Latipov Sultonboy Allayorovich - Davlatlararo «Amudaryo» irrigatsiya kanallari boshqarmasining Toshsoqa bo‘limi boshlig‘i, Xorazm viloyati
Madumarova Muxabbatxon Yusufjonovna - Ulug‘nor tumanidagi «Yusufjon yeri» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati
Nishanbayev Saidkarim Abduxokimovich - O‘zbekiston Respublikasi ichki ishlar vaziri o‘rinbosari
Normuradov Parda Boymirovich - G‘uzor tumanidagi «Pachkamar qorako‘lchilik» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh cho‘poni, Qashqadaryo viloyati
Raximova Manzura Rivojiddinovna - Norin tumanidagi «Norin agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati
Rizayev Abdurazok Mamanovich - Karmana tumanidagi «Sevoltepa ravnaqi» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati
Seyfullayev Baxtiyar Kemalovich - Taxtako‘pir tumani «Suv yetkazib berish xizmati» davlat muassasasi yetakchi muhandis-gidrotexnigi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Tuxtakuziyev Abdusalim - Qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash ilmiy-tadqiqot institutining tuproqqa ishlov berish mashinalari laboratoriyasi mudiri
Uzakov Ulug‘bek Yuldashevich - Qashqadaryo viloyati hokimining qishloq va suv xo‘jaligi masalalari bo‘yicha o‘rinbosari
Xasanova Muxabbat Mamaraximovna - Baxmal tumanidagi «Gulbuloq sabzavotlar makoni» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati
Xatamov Jaxongir Jurayevich - O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurorining o‘rinbosari
Xolmirzayev Dustmuxammad - Samarqand davlat veterinariya meditsinasi, chorvachilik va biotexnologiyalar universitetining yaylov chorvachiligi, qorako‘lchilik, asalarichilik va ipakchilik kafedrasi professori
Chariyeva Xilal Dustmuratovna - Ingichka tolali paxtachilik ilmiy-tadqiqot institutining intensiv navlar seleksiyasi laboratoriyasi mudiri, Surxondaryo viloyati
Shenazarov Baxodir Mamanazarovich - «Norin-Farg‘ona» irrigatsiya tizimi boshqarmasi bosh mutaxassisi, Farg‘ona viloyati
Yusupov G‘afurjon - Bekobod tumanidagi «Yusupov Obid fayz» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi ish boshqaruvchisi, Toshkent viloyati
Abdulazizov Oblaqul - «Mirza-Pay» irrigatsiya tizimi boshqarmasi kanallari katta muhandis-gidrotexnigi, Samarqand viloyati
Abdullayev Nurali Yusufaliyevich - Agrosanoatni rivojlantirish agentligi direktori
Abdurayimov Jasurbek Odilovich - Baliqchi tumani hokimi, Andijon viloyati
Abillayev Urazbay - Don va sholi ilmiy-ishlab chiqarish birlashmasi laboratoriya mudiri, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Darvishev Shavkat Turayevich - Do‘stlik tumani hokimi, Jizzax viloyati
Zaytov Ziyauatdin Imamatdinovich - Nukus tumani hokimi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Zyaduloyev Abduraxim Norovich - Sariosiyo tumanidagi «Faxriddin asalchi» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati
Karimov Rahmon Qahorovich - Buxoro tumanidagi «Karim Qahhor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati
Komilov Baxrom Urinovich - Farg‘ona viloyatidagi «Ferghana Spinning» paxta-to‘qimachilik klasteri rahbari
Qo‘ldasheva Muxtasarxon Abdumutalibovna - Buloqboshi tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Andijon viloyati
Mavlyanov Dusyar Irgashevich - Koson tumanidagi «Koson» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati
Oljabayeva Salixa Izbasarovna - Tomdi tumanidagi «Aldiyar-Qalanbay» tuyachilik fermer xo‘jaligi cho‘poni, Navoiy viloyati
Rashidova Dilbar Karimovna - Paxta seleksiyasi, urug‘chiligi va yetishtirish agrotexnologiyalari ilmiy-tadqiqot institutining organik paxtachilik laboratoriyasi mudiri
Sayfudinova Shahnoza Shonazarovna - Mirzaobod tumanidagi «A  Master  fruit» mas’uliyati cheklangan jamiyati bosh direktori, Sirdaryo viloyati
Umarov Xalimjon Komilovich - Quva tumani hokimi, Farg‘ona viloyati
Xamidullayev Abdulla - Bo‘stonliq tumanidagi «Escalade biznes invest» mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Toshkent viloyati
Xolmuradov Akmal Arslanovich - Quyi Chirchiq tumani hokimi, Toshkent viloyati
Shukurov Alisher Nematullayevich - O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi vazirining o‘rinbosari
Axmadqulov Muxammadzulun Muxammadali o‘g‘li - Qo‘rg‘ontepa tumanidagi «Ahmadqulibek» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati
Barotov Sobir To‘xtayevich - «Amu-Buxoro» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi ekskavator mashinisti, Buxoro viloyati
Karimov Ikrom G‘ulomovich - Arnasoy tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Jizzax viloyati
Otepbergenov Sarsenbay Niyetbayevich - Qonliko‘l tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Rajabov Tursunpo‘lot Safarovich - Qiziltepa tumanidagi «Safarobod bog‘i» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Navoiy viloyati
Suvonov Nurmuxammat Bobomuradovich - Paxtachi tumanidagi «Mirzayev Shuhrat Kenjayevich» fermer xo‘jaligining g‘alla o‘rish kombayni operatori, Samarqand viloyati
Xasanov Avaz Tadjikulovich - Bekobod tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Toshkent viloyati
Hasanov Akbar Muhammadiyevich - Shahrisabz tumanidagi «Hasanov Akbar Muhammadiyevich» bog‘dorchilik yo‘nalishidagi mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati
Yaxyayev Utkirjon Tuychiyevich - Xovos tumanidagi «Saboxat Haydarovna» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati
Axmedov Jamshid Baxtiyor o‘g‘li - Paxtakor tumanidagi «Bog‘ishamol tomorqa eksport» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Jizzax viloyati
Turdiyev Akbarali Usmon o‘g‘li - «Toshkent irrigatsiya va qishloq xo‘jaligini mexanizatsiyalash muhandislari instituti» milliy tadqiqot universitetining tayanch doktoranti
Abdulmitalipov Abdushukur Shuxratjon o‘g‘li - Bag‘dod tumanidagi «A.Madaminov» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi ish boshqaruvchisi, Farg‘ona viloyati
Ashirova Tajigul Allanazarovna - Ellikqal’a tumanidagi «Amirobod Mardoni» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Bozarov Ahror Xudaykulovich - Qarshi tumanidagi «Xudoyqulov Sarvarbek Ahrorovich» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qashqadaryo viloyati
Bozorboyev Toshqinboy Mutalibovich - Mingbuloq tumanidagi «Gulchehra Ozodbek Abdumutal» parrandachilik oilaviy korxonasi rahbari, Namangan viloyati
Djumanazarova Komila Saydaxmatovna - O‘rta Chirchiq tumanidagi «Dostonbek Azizbek agro» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati
Dosmuxamedova Muxayyo Xusnitdinovna - Toshkent davlat agrar universitetining umumiy zootexniya va zootexnologiyalar kafedrasi professori
Jobborov Burxonjon Abdusattorovich - Baliqchi tumanidagi «Burhon» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Andijon viloyati
Jumabayev Umirbek Sultanovich - Xonqa tumanidagi «Bog‘ibek Jonibek» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati
Ibodullayev Jumanazar Maxmatmurodovich - Mirishkor tumanidagi «Turon agrotexservis mashina-traktor parki» mas’uliyati cheklangan jamiyatining g‘alla o‘rish kombayni operatori, Qashqadaryo viloyati
Ilxambekov Kaxramon Kasimjonovich - Yuqori Chirchiq tumanidagi «Eco agro product» bog‘dorchilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Toshkent viloyati
Ismailov Maksud Koshnazarovich - To‘rtko‘l tumanidagi «Qo‘shnazar paxtakor» fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Qoraqalpog‘iston Respublikasi
Isroilov Abdurashid Abduraxmonovich - Qishloq xo‘jaligini davlat tomonidan qo‘llab-quvvatlash jamg‘armasini boshqarish departamenti direktori
Ishpulatov Zokir Eshkurbonovich - O‘zbekiston Respublikasi suv xo‘jaligi vazirining birinchi o‘rinbosari – Suv xo‘jaligi obyektlarini ekspluatatsiya qilish agentligi direktori
Kadirov Mexroj Usmonovich - Samarqand tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Samarqand viloyati
Kuziyev Baxodir Tuxtayevich - Boyovut tumanidagi «Anvarbek Abbosbek» fermer xo‘jaligining paxta terish kombayni mexanizatori, Sirdaryo viloyati
Ko‘ldoshev Feruz Qo‘ldosh o‘g‘li - Kogon tumanidagi «Combo Profit» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Buxoro viloyati
Qosimov Akmaljon Malikjonovich - O‘zbekiston Respublikasi qishloq xo‘jaligi vaziri o‘rinbosari
Mansurov Asror Mexriddinovich - Buxoro viloyatidagi «Qorako‘l kumush kalava» paxta-to‘qimachilik klasteri rahbari
Mirzayev Nuroli Abdiraimovich - Ko‘kdala tumanidagi «Chiroqchi istiqlol parrandachilik» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Qashqadaryo viloyati
Muqimov Xasan Xursanovich - Angor tumanidagi «Ikki do‘st Surxon Angor» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati
Mo‘minov Isoq Murataliyevich - Jarqo‘rg‘on tumanidagi «Ergash bobo» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati
Muxtarova Jamila Shukurovna - Jomboy tumanidagi «Jomboy agropilla» mas’uliyati cheklangan jamiyati pillachisi, Samarqand viloyati
Nadirov Abdukadir - Ohangaron tumanidagi «Taraqqiyot Baxtiyor» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Toshkent viloyati
Nematov Mannob Nuriddinovich - Qumqo‘rg‘on tumanidagi «Guliston» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Surxondaryo viloyati
Otamuratov Shonazar Sultanovich - Qo‘shko‘pir tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limining veterinariya uchastkasi mudiri, Xorazm viloyati
Ochilov Farhod Baxtiyarovich - Navbahor tumanidagi shaxsiy tomorqa yer egasi, Navoiy viloyati
Raimqulov Rustam Nazarqulovich - Zafarobod tumanidagi «Forish yo‘llari» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati
Rasulov Tavakaljon Qodirjon o‘g‘li - «Norin-Qoradaryo» irrigatsiya tizimlari havza boshqarmasi ekskavator mashinisti, Andijon viloyati
Rasulov Toji Mamatxoliqovich - Sherobod tumanidagi «Rasulov Toji» anorchilik yo‘nalishidagi mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Surxondaryo viloyati
Raximov Axrorjon Ortikboyevich - Dang‘ara tumanidagi «Best cotton fields» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati
Raxmanova Zoxida Turgunovna - Sayxunobod tumani «Suv yetkazib berish xizmati» davlat muassasasi bosh muhandisi, Sirdaryo viloyati
Raxmatov Odil Sharipxonovich - Uychi tumanidagi «Uychi parranda» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Namangan viloyati
Rahmonov Muxiddin Mamurovich - Mirzaobod tumani veterinariya va chorvachilikni rivojlantirish bo‘limining «Toshkent» veterinariya uchastkasi mudiri, Sirdaryo viloyati
Rashidov Shohruh Farhod o‘g‘li - Xatirchi tumanidagi «Xatirchi invest export» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Navoiy viloyati
Rizonov Azimxon Xolovich - Kattaqo‘rg‘on tumanidagi «Azimxon Rizonov» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati
Sauitbayev Marat Shayniyazovich - «Karmana-Konimex» irrigatsiya tizimi boshqarmasining Konimex tumanlararo gidrouchastkasi kanali boshlig‘i, Navoiy viloyati
Sobirov Muzaffar Ravshanbekovich - Qo‘shko‘pir tumanidagi «Muattar» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Xorazm viloyati
Turabov Kamolxon Ziyavidinovich - Uchko‘prik tumanidagi «Ziyovuddin ota orzusi» bog‘dorchilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati
Umarov Gulmurod Normurodovich - Jondor tumanidagi «Arjumanbonu chorvasi» parrandachilik klasteri boshlig‘i, Buxoro viloyati
O‘rinov Ikrom Shukurulloyevich - Olot tumanidagi «Shukrullo O‘rinov» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Buxoro viloyati
Usmonov Jo‘rabek To‘lanboyevich - Qo‘shtepa tumanidagi «Ismoil Jo‘rabek saxovati» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Farg‘ona viloyati
Xamraev Bobir Zoxir o‘g‘li - O‘simliklar karantini va himoyasi agentligi direktorining birinchi o‘rinbosari
Xamidov Odil Raximjonovich - Piskent tumanidagi «Uch avlod» fermer xo‘jaligining paxta terish kombayni mexanizatori, Toshkent viloyati
Xasanova Zarafshon Matyokubovna - Xiva tumanidagi «Qiyot bioservis» mas’uliyati cheklangan jamiyati rahbari, Xorazm viloyati
Xoliqov Qodirjon Dadamirzayevich - Kosonsoy tumanidagi «Namangan paxta teks» mas’uliyati cheklangan jamiyatining g‘alla o‘rish kombayni operatori, Namangan viloyati
Choriyev Azamat Mahammadiyevich - Qamashi tumanidagi «BBU-Azamat» dorivor o‘simliklar yetishtiruvchi mas’uliyati cheklangan jamiyati direktori, Qashqadaryo viloyati
Shayzakov Ikrom Uralovich - Do‘stlik tumanidagi «Ilhom Sharif» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Jizzax viloyati
Sherov Erkin Kurbanovich - Pastdarg‘om tumanidagi «Eldor» chorvachilik fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Samarqand viloyati
Shuxratov Sardor Shuxratovich - Guliston tumanidagi «Jasur Sardor fayzi» ko‘p tarmoqli fermer xo‘jaligi boshlig‘i, Sirdaryo viloyati

За многолетний самоотверженный труд в системе сельского хозяйства страны, достойный вклад в поднятие на новый уровень развития сферы, достижение высокой урожайности путем применения интенсивных агротехнических методов, повышение благосостояния народа, за эффективную деятельность на пути широкого внедрения на практике передовых инновационных технологий и современных достижений науки, рационального использования земельных и водных ресурсов, качественной переработки продукции, повышения экспортного потенциала страны, за большие заслуги в подготовке квалифицированных кадров и активное участие в общественной жизни присвоить почетные звания, наградить орденами и медалями:
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пахтакор»
Абдурахмонову Абдунаби Абдураимовичу - руководителю многопрофильного фермерского хозяйства «Қўрғонтепа» Шароф-Рашидовского района, Джизакская область
Матниёзову Пулату Ёкубовичу - руководителю многопрофильного фермерского хозяйства «Ёқуб бобо ўғли Омон» Багатского района, Хорезмская область
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган қишлоқ хўжалиги ходими»
Комилову Турсунбою - управляющему делами многопрофильного фермерского хозяйства «Комилов Турсунбой» Туракурганского района, Наманганская область
Машарипову Уктаму Рустамовичу - заместителю хокима Хорезмской области по вопросам сельского и водного хозяйства
Рузиеву Зафару Шароповичу - заместителю хокима Джизакской области по вопросам сельского и водного хозяйства
Саноеву Ёдгору - руководителю участка по сельскому хозяйству «Хайробод» Вабкентского района, Бухарская область
Ганиеву Шухрату Мадаминовичу - советнику Президента Республики Узбекистан по вопросам аграрного развития
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган ирригатор»
Наджимову Марату Фахриевичу - генеральному директору акционерного общества «Ўзсувлойиҳа»
Саидову Юсупу Маматовичу - инженеру-гидротехнику государственного учреждения «Сув етказиб бериш хизмати» Узунского района, Сурхандарьинская область
почетное звание «Ўзбекистон Республикасида хизмат кўрсатган пиллачи»
Юсуповой Гулбахар Эркиновне - шелководу общества с ограниченной ответственностью «KKR Ipak Cluster» Берунийского района, Республика Каракалпакстан
Гаффурова Хусанбоя Абдуллаевича - владельца приусадебного участка в Алтыарыкском районе, Ферганская область
Дадажанова Абдувохита Тошпулатовича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Тошпўлат ҳожи ота» Учкурганского района, Наманганская область
Бектураева Уммата Аббасовича - руководителя садоводческого общества с ограниченной ответственностью «Ховос гулшани» Хавастского района, Сырдарьинская область
Ёрматову Диларом - заведующую кафедрой экологии и зеленых ресурсов Узбекского государственного университета мировых языков
Исмоилова Фарходжона Вохобовича - заместителя хокима Сурхандарьинской области по вопросам сельского и водного хозяйства
Комилову Замиру Шукуллоевну - территориального агронома общества с ограниченной ответственностью «Ғиждувон ипак тола», Бухарская область
Латипова Султонбоя Аллаёровича - начальника отдела «Тошсока» управления межгосударственных Амударьинских ирригационных каналов, Хорезмская область
Мадумарову Мухаббатхон Юсуфжоновну - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Юсуфжон ери» Улугнорского района, Андижанская область
Нишанбаева Саидкарима Абдухокимовича - заместителя министра внутренних дел Республики Узбекистан
Нормурадова Парда Боймировича - главного чабана общества с ограниченной ответственностью «Пачкамар қоракўлчилик» Гузарского района, Кашкадарьинская область
Рахимову Манзуру Ривожиддиновну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Норин агропилла» Нарынского района, Наманганская область
Ризаева Абдуразока Мамановича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Севолтепа равнақи» Карманинского района, Навоийская область
Сейфуллаева Бахтияра Кемаловича - ведущего инженера-гидротехника государственного учреждения «Сув етказиб бериш хизмати» Тахтакупырского района, Республика Каракалпакстан
Тухтакузиева Абдусалима - заведующего лабораторией почвообрабатывающих машин Научно-исследовательского института механизации сельского хозяйства
Узакова Улугбека Юлдашевича - заместителя хокима Кашкадарьинской области по вопросам сельского и водного хозяйства
Хасанову Мухаббат Мамарахимовну - руководителя фермерского хозяйства «Гулбулоқ сабзавотлар макони» Бахмальского района, Джизакская область
Хатамова Жахонгира Жураевича - заместителя генерального прокурора Республики Узбекистан
Холмирзаева Дустмухаммада - профессора кафедры пастбищного животноводства, каракулеводства, пчеловодства и шелководства Самаркандского государственного университета ветеринарной медицины, животноводства и биотехнологий
Чариеву Хилал Дустмуратовну - заведующую лабораторией селекции интенсивных сортов Научно-исследовательского института тонковолокнистого хлопководства, Сурхандарьинская область
Шеназарова Баходира Маманазаровича - главного специалиста управления ирригационных систем «Норин-Фарғона», Ферганская область
Юсупова Гафуржона - управляющего делами многопрофильного фермерского хозяйства «Юсупов Обид Файз» Бекабадского района, Ташкентская область
Абдулазизова Облакула - главного инженера-гидротехника каналов управления ирригационной системы «Мирза-Пай», Самаркандская область
Абдуллаева Нурали Юсуфалиевича - директора Агентства по развитию агропромышленности
Абдурайимова Жасурбека Одиловича - хокима Балыкчинского района, Андижанская область
Абиллаева Уразбая - заведующего лабораторией Научно-производственного объединения зерна и риса, Республика Каракалпакстан
Дарвишева Шавката Тураевича - хокима Дустликского района, Джизакская область
Зайтова Зияуатдина Имаматдиновича - хокима Нукусского района, Республика Каракалпакстан
Зядулоева Абдурахима Норовича - руководителя фермерского хозяйства «Фахриддин асалчи» Сарыасийского района, Сурхандарьинская область
Каримова Рахмона Кахоровича - руководителя фермерского хозяйства «Карим Қаҳҳор» Бухарского района, Бухарская область
Комилова Бахрома Уриновича - руководителя хлопково-текстильного кластера «Ferghana Spinning» Ферганской области
Кулдашеву Мухтасархон Абдумуталибовну - владельца приусадебного участка в Булакбашинском районе, Андижанская область
Мавлянова Дусяра Иргашевича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Косон» Касанского района, Кашкадарьинская область
Олжабаеву Салиху Избасаровну - чабана верблюдоводческого фермерского хозяйства «Алдияр-Қаланбай» Тамдынского района, Навоийская область
Рашидову Дилбар Каримовну - заведующую лабораторией органического хлопководства Научно-исследовательского института селекции, семеноводства и агротехнологий выращивания хлопка
Сайфудинову Шахнозу Шоназаровну - генерального директора общества с ограниченной ответственностью «A Master fruit» Мирзаабадского района, Сырдарьинская область
Умарова Халимжона Комиловича - хокима Кувинского района, Ферганская область
Хамидуллаева Абдуллу - директора общества с ограниченной ответственностью «Escalade biznes invest» Бостанлыкского района, Ташкентская область
Холмурадова Акмала Арслановича - хокима Куйичирчикского района, Ташкентская область
Шукурова Алишера Нематуллаевича - заместителя министра сельского хозяйства Республики Узбекистан
Ахмадкулова Мухаммадзулуна Мухаммадали угли - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Аҳмадқулибек» Кургантепинского района, Андижанская область
Баротова Собира Тухтаевича - машиниста экскаватора бассейнового управления ирригационных систем «Аму-Бухоро», Бухарская область
Каримова Икрома Гуломовича - владельца приусадебного участка в Арнасайском районе, Джизакская область
Отепбергенова Сарсенбая Ниетбаевича - владельца приусадебного участка в Канлыкульском районе, Республика Каракалпакстан
Ражабова Турсунпулота Сафаровича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Сафаробод боғи» Кызылтепинского района, Навоийская область
Сувонова Нурмухаммата Бобомурадовича - оператора зерноуборочного комбайна фермерского хозяйства «Мирзаев Шуҳрат Кенжаевич» Пахтачинского района, Самаркандская область
Хасанова Аваза Таджикуловича - владельца приусадебного участка в Бекабадском районе, Ташкентская область
Хасанова Акбара Мухаммадиевича - руководителя садоводческого общества с ограниченной ответственностью «Ҳасанов Акбар Муҳаммадиевич» Шахрисабзского района, Кашкадарьинская область
Яхяева Уткиржона Туйчиевича - руководителя фермерского хозяйства «Сабохат Ҳайдаровна» Хавастского района, Сырдарьинская область
Ахмедова Жамшида Бахтиёр угли - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Боғишамол томорқа экспорт» Пахтакорского района, Джизакская область
Турдиева Акбарали Усмон угли - базового докторанта Национального исследовательского университета «Ташкентский институт инженеров ирригации и механизации сельского хозяйства»
Абдулмиталипова Абдушукура Шухратжон угли - управляющего делами многопрофильного фермерского хозяйства «А.Мадаминов» Багдадского района, Ферганская область
Аширову Тажигул Алланазаровну - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Амиробод Мардони» Элликкалинского района, Республика Каракалпакстан
Бозарова Ахрора Худайкуловича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Худойқулов Сарварбек Аҳрорович» Каршинского района, Кашкадарьинская область
Бозорбоева Тошкинбоя Муталибовича - руководителя птицеводческого семейного предприятия «Гулчеҳра Озодбек Абдумутал» Мингбулакского района, Наманганская область
Джуманазарову Комилу Сайдахматовну - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Достонбек Азизбек агро» Уртачирчикского района, Ташкентская область
Досмухамедову Мухайё Хуснитдиновну - профессора кафедры общей зоотехники и зоотехнологий Ташкентского государственного аграрного университета
Жобборова Бурхонжона Абдусатторовича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Бурҳон» Балыкчинского района, Андижанская область
Жумабаева Умирбека Султановича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Боғибек Жонибек» Ханкинского района, Хорезмская область
Ибодуллаева Жуманазара Махматмуродовича - оператора зерноуборочного комбайна общества с ограниченной ответственностью «Турон агротехсервис машина-трактор парки» Миришкорского района, Кашкадарьинская область
Илхамбекова Кахрамона Kасимжоновича - руководителя садоводческого фермерского хозяйства «Eco agro product» Юкоричирчикского района, Ташкентская область
Исмаилова Максуда Кошназаровича - руководителя фермерского хозяйства «Қўшназар пахтакор» Турткульского района, Республика Каракалпакстан
Исроилова Абдурашида Абдурахмоновича - директора Департамента управления Фондом государственной поддержки сельского хозяйства
Ишпулатова Зокира Эшкурбоновича - первого заместителя министра водного хозяйства Республики Узбекистан – директора Агентства по эксплуатации объектов водного хозяйства
Кадирова Мехрожа Усмоновича - владельца приусадебного участка в Самаркандском районе, Самаркандская область
Кузиева Баходира Тухтаевича - механизатора хлопкоуборочного комбайна фермерского хозяйства «Анварбек Аббосбек» Баяутского района, Сырдарьинская область
Кулдошева Феруза Кулдош угли - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Combo Profit» Каганского района, Бухарская область
Косимова Акмалжона Маликжоновича - заместителя министра сельского хозяйства Республики Узбекистан
Мансурова Асрора Мехриддиновича - руководителя хлопково-текстильного кластера «Qorako‘l kumush kalava» Бухарской области
Мирзаева Нуроли Абдираимовича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Чироқчи истиқлол паррандачилик» Кукдалинского района, Кашкадарьинская область
Мукимова Хасана Хурсановича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Икки дўст Сурхон Ангор» Ангорского района, Сурхандарьинская область
Муминова Исока Мураталиевича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Эргаш бобо» Джаркурганского района, Сурхандарьинская область
Мухтарову Жамилу Шукуровну - шелковода общества с ограниченной ответственностью «Жомбой агропилла» Джамбайского района, Самаркандская область
Надирова Абдукадира - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Тараққиёт Бахтиёр» Ахангаранского района, Ташкентская область
Нематова Манноба Нуриддиновича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Гулистон» Кумкурганского района, Сурхандарьинская область
Отамуратова Шоназара Султановича - заведующего ветеринарным участком Кошкупырского районного отдела ветеринарии и развития животноводства, Хорезмская область
Очилова Фархода Бахтияровича - владельца приусадебного участка в Навбахорском районе, Навоийская область
Раимкулова Рустама Назаркуловича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Фориш йўллари» Зафарабадского района, Джизакская область
Расулова Тавакалжона Кодиржон угли - машиниста экскаватора бассейнового управления ирригационных систем «Норин-Корадарё», Андижанская область
Расулова Тожи Маматхоликовича - руководителя гранатоводческого общества с ограниченной ответственностью «Расулов Тожи» Шерабадского района, Сурхандарьинская область
Рахимова Ахроржона Ортикбоевича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Best cotton fields» Дангаринского района, Ферганская область
Рахманову Зохиду Тургуновну - главного инженера государственного учреждения «Сув етказиб бериш хизмати» Сайхунабадского района, Сырдарьинская область
Рахматова Одила Шарипхоновича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Уйчи парранда» Уйчинского района, Наманганская область
Рахмонова Мухиддина Мамуровича - заведующего ветеринарным участком «Тошкент» Мирзаабадского районного отдела ветеринарии и развития животноводства, Сырдарьинская область
Рашидова Шохруха Фарход угли - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Xatirchi invest export» Хатырчинского района, Навоийская область
Ризонова Азимхона Холовича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Азимхон Ризонов» Каттакурганского района, Самаркандская область
Сауитбаева Марата Шайниязовича - начальника канала Канимехского межрайонного гидроучастка управления ирригационной системы «Кармана-Конимех», Навоийская область
Собирова Музаффара Равшанбековича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Муаттар» Кошкупырского района, Хорезмская область
Турабова Камолхона Зиявидиновича - руководителя садоводческого фермерского хозяйства «Зиёвуддин ота орзуси» Учкуприкского района, Ферганская область
Умарова Гулмурода Нормуродовича - руководителя птицеводческого кластера «Аржуманбону чорваси» Джандарского района, Бухарская область
Уринова Икрома Шукуруллоевича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Шукрулло Ўринов» Алатского района, Бухарская область
Усмонова Журабека Туланбоевича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Исмоил Жўрабек саховати» Куштепинского района, Ферганская область
Хaмрaева Бобира Зохир угли - первого заместителя директора Агентства по карантину и защите растений
Хамидова Одила Рахимжоновича - механизатора хлопкоуборочного комбайна фермерского хозяйства «Уч авлод» Пскентского района, Ташкентская область
Хасанову Зарафшон Матёкубовну - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Қиёт биосервис» Хивинского района, Хорезмская область
Холикова Кодиржона Дадамирзаевича - оператора зерноуборочного комбайна общества с ограниченной ответственностью «Наманган пахта текс» Касансайского района, Наманганская область
Чориева Азамата Махаммадиевича - директора общества с ограниченной ответственностью по выращиванию лекарственных растений «BBU-Azamat» Камашинского района, Кашкадарьинская область
Шайзакова Икрома Ураловича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Илҳом Шариф» Дустликского района, Джизакская область
Шерова Эркина Курбановича - руководителя животноводческого фермерского хозяйства «Элдор» Пастдаргомского района, Самаркандская область
Шухратова Сардора Шухратовича - руководителя многопрофильного фермерского хозяйства «Жасур Сардор файзи» Гулистанского района, Сырдарьинская область
Эркинова Инхамжона Усмоновича - водника фермерского хозяйства «Миржаҳон Аслиддин даласи» Джалакудукского района, Андижанская область