O‘zbekiston Prezidenti Ozarbayjon bilan amaliy hamkorlikni kengaytirish muhimligini qayd etdi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyev 15-noyabr kuni Markaziy Osiyo davlatlari rahbarlarining yettinchi Maslahat uchrashuvida ishtirok etish uchun mamlakatimizga kelgan Ozarbayjon Respublikasi Prezidenti Ilhom Aliyev bilan uchrashuv o‘tkazdi.
Suhbat avvalida Ilhom Aliyev O‘zbekiston yetakchisiga Maslahat uchrashuvida ishtirok etish taklifi uchun minnatdorlik bildirdi.
Davlatimiz rahbari, o‘z navbatida, qardosh Ozarbayjon Prezidenti va xalqini joriy yil 8-noyabr kuni nishonlangan G‘alabaning besh yilligi bilan samimiy tabrikladi.
O‘zbekiston Prezidentining shu yil iyul oyida Ozarbayjonga davlat tashrifi davomida erishilgan kelishuvlarni amalga oshirish doirasida O‘zbekiston – Ozarbayjon strategik sheriklik va ittifoqchilik munosabatlarini yanada rivojlantirish hamda mustahkamlashning dolzarb masalalari muhokama qilindi.
Barcha darajalarda samarali almashinuvlar davom etmoqda. Joriy yil boshidan tovar ayirboshlash hajmi 15 foizga oshdi. Avtomobilsozlik, energetika, turizm va boshqa tarmoqlarda sanoat kooperatsiyasi bo‘yicha qo‘shma loyihalar faol pallaga kirgan.

President of Uzbekistan highlights the importance of expanding practical cooperation with Azerbaijan
On November 15, President of the Republic of Uzbekistan Shavkat Mirziyoyev held a meeting with the President of the Republic of Azerbaijan Ilham Aliyev, who arrived in our country to participate in the seventh Consultative meeting of the Heads of State of Central Asia.
At the beginning of the meeting, Ilham Aliyev expressed gratitude to the leader of Uzbekistan for the invitation to take part in the  Consultative meeting.
In turn, the Head of our state sincerely congratulated the President and the brotherly people of Azerbaijan on the fifth anniversary of Victory, celebrated on 8 November of this year.
Topical issues of further developing and strengthening the Uzbek-Azerbaijani relations of strategic partnership and alliance were discussed in the context of implementing the agreements reached during the state visit of the President of Uzbekistan to Azerbaijan in July this year.
It was noted that productive exchanges continue at all levels.
Since the beginning of the year, trade turnover has increased by 15 percent. Joint industrial cooperation projects in the automotive industry, energy, tourism, and other sectors are in the active implementation phase.